Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egesz ejjel, sot nappal is...

Egesz ejjel, sot nappal is vonyit, tutul a tacsko kutyank! Nem tud tole aludni a hat honapos kislanyom, en sem. Elzartuk mar hatra drotkerites moge, de valahogy kijon, ujra kezdi. Mit tudnek csinalni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Hol van éjjel a kutyus és mennyi idős? Mióta van veletek?
2014. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Tacskók az egyik legzajosabbak és legtürelmetlenebbek közé tartozik, foglalkozáshiány lehet, esetleg ivarérettség, fáj valamije, éhes, de szerintem csak unatkozik, bár ez fajtajellemző, hogy egész nap "beszél"
2014. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány óra séta van naponta?
2014. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagy udvarban van szabdon.kinti kutya. Kb 7 eves. Ferjem szerint kellene neki egy lany kutya,akkor lenyugodna,mert budos is.mit csinaljak vele? Aposome a kutya,aki nem akarja kasztraltatni. Mit csinaljak vele????
2014. aug. 31. 09:41
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Fogjátok már fel, h tök mindegy mekkora az udvar, a kutyával foglalkozni KELL! Menni KELL vele sétálni. A szuka nem megoldás, sőt. Minek mégtöbb kölyök? Agyonverni? Ha büdös, akkor meg kell fürdetni, vagy kideríteni, h miért az, ugyanis betegség is okoz kellemetlen szagot.
2014. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Napi séta, játék, fárasztás, bandázás más kutyákkal, és aludni fog éjszaka. Nem mondom, hogy az első séta után, de pár hét múlva, ha ledolgozta azt a mehetnéket, ami több év kerti tartás alatt gyűlt fel benne, lenyugszik.
2014. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy udvarban van szabdon." Ez körülbelül olyan, mint tőled elvárni, hogy mozgasd le magad a nappalidban, hiszen nagy és szabadon vagy benne.

A kutyának kell a séta. Egyrészt testmozgás. Másrészt új ingerek is érik, más kutyákkal találkozik stb. tehát a mentális egészségének is jót tesz. A nagy kert totál ingerszegény környezet neki. Gondolom, a kislányod miatt, ha lehet még kevesebbet foglalkoztok vele, mint eddig.

Tudom, kisgyerek mellett nem egyszerű, de oldjátok meg a rendszeres sétáltatását, lehetőleg rohangászással, kutyákkal bandázással.


Ivartalanítás: Férfiakat általában meg szokta hatni az az érvelés, hogy szegénynek van és mégse használhatja pedig ott sétálnak a kívánatosabbnál kívánatosabb meztelen lányok. Herék meg az általuk termelt hormonok nélkül megszűnne a párosodási inger is.


Másik kutyát semmiképp ne szerezzetek, a közhiedelemmel ellentétben nem szórakoztatják el egymást, hanem nagy valószínűséggel két problémás kutyával kellene megküzdenetek.

2014. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Egyébkén amikor azt írják sokan, hogy a kerti kutyáknak is KELL a séta, mert így tudnak bandázni más ebekkel - az nagyszerű. Én is 1-2 naponta viszem a kutyámat sétálni, mezőre, határba, rohan, fecskéket kerget, békákra vadászik, gyíkokat üldöz, édesbogár, nagyon boldog olyankor. De két kezemen meg tudnám számolni, hányszor találkoztunk eddig kutyákkal. Mivel a többség úgy gondolja, hogy ott a kert, miért is vinném sétálni, az utcánkban kb egyedül én vagyok, aki kutyát sétáltat. Így azért elég nehéz bandázni más kutyákkal.
2014. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tacskóm van jelenleg is, meg már volt is egy. Nekem van mellette egy nagytestű kutyám is, rendesen le is fárasszák egymást, de az nem elég. Mi mindkettővel külön is játszunk, visszük őket sétálni, hogy mentálisan is lefáradjanak. Igaz, hogy sokat ugat, de egy tacskó már csak ilyen.

Amúgy nem lehet hogy éjjel fázik is? Az én tacskóm még benn is fázik a jó meleg takarója alatt, ők nagyon fázósak, lehet az is a baja.

Mi az, hogy büdös? Talán meg kellene fürdetni, ha pedig úgy sem múlik a kellemetlen szag, lehet meg kellene mutatni egy állatorvosnak.

Én nem akarok senki felett ítélkezni, de ha kutyát tartok, főleg kisgyerek mellett, akkor igeni oda kellene figyelni a kutya higiéniájára is, mert gondolom nem lenne jó, ha a gyerek elkapna tőle valamit. A kutyát is rendszeresen ápolni kell, tisztán kell tartani. Lehet megváltozna a viselkedése is, ha kapna egy kis törődést!

2014. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Erre a hazorzo kutyakat nem viszik setalni,teljesen mas eletuk van int ahogy ti leirjatok.annyit nincs veluk foglalkozva es apolva sincsenek,ne furdetik oket ,mert kinti kutyak.
2014. aug. 31. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!