Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit csináljak? Van...

SOS! Mit csináljak? Van valakinek ilyen tapasztalata? (lent)

Figyelt kérdés
Kedden műtötték 2éves máltai kutyámat, bal oldali lágyéksérv, ciszta miatt kivették a 2 petefészkét, valamint a jobb oldali sérvkaput is beszűkítették neki. Tegnap észleltem, hogy egy csomó van a műtött sérv oldalán, elég nagy. Telefonáltam a kórházba, azt mondták folyadék gyűlt fel ott vigyem be, leszívják. Bevittem, nem folyadék, de uh.nélkül nem tudják mi az, de az csak hétfőn lesz. Vagy tejmirigye gyulladt be az miatt, hogy ott piszkálták, vagy felszakadt egy belső varrat.Jó kedvű, eszik iszik, játszik.Nem úgy néz ki mint akinek fájdalmai vannak. valaki tapasztalt már ilyet?nem bírok hétfőig várni. Mi van ha lesz valami baja addíg?És hogy lehet hogy egy állatkórházban nem ultrahangoznak hétvégén még ilyen komoly esetben sem.ezt nagyon nem értem.ha varrat, akkor újra műtik.
2010. jan. 16. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez Magyarország.. Csak a kényelem..
2010. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Én nem várnék egy frissen műtött kutyával hétfőig, keress egy másik orvost, ahol meg tudják nézni.
2010. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes,h csak hétfőn uh-zák meg. Mit mondtak miért? Mert addig felszívódhat? Vagy csak akkor lesz benn a doki, aki ért is hozzá.

A másik, amit nem értek,h egy ilyen komoly műtét után miért játszik a kutya? Nem bántani akarlak, de nagyon kellene rá vigyázni. Amikor az én kutyámat ivartalanították én csak rövid sétákat tettem vele, nehogy kiszakadjanak a varratok.

Figyeld a kutyát! Ha eszik-iszik, járkál, nincs láza, nem véres a vizelete, vagy a széklete, nem hány, akkor nincs gond. Még a szájnyálkahártyáját érdemes nézegetni. Ha elfehéredik, akkor gyorsan dokihoz, mert vérveszteségre utal.

2010. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem engedem játszani. Nagyon mozgékony kutyus, alig bírom lefogni, hogy ne ugráljon. úgy értem hogy játszik, hogy meglát, csóválja a farkát, és menne a kedvenc állatkájáért, amit szintén nem engedek neki.Budapesten vagyok, és azért nem uh.mert hétvégén állítólag nincs olyan doki.ez fura, mert ők az ügyelet is. de elvittem ma teljesen máshová egy "magánklinikára" és ott uh.zták és azt mondták, hogy valami savó gyülemlett ott fel, ami műtétek után gyakori, pár nap alatt magától fel kellene szívódjon. a tejmirigyekkel semmi baj, a varratszakadás pedig nem ilyen, és azt csak akoor lehet biztosan megmondani, ha varratot szednek és a kutya hasa már nyomkodható.picit megnyugodtam,csak rossz érzés, hogy két elismert orvos, egymás szöges ellentétét mondja, nem tudom kinek lehet igaza, ez nekem nem ilyen egyszerű.nekem nem csak a kutyám, a kisfiam és a férjem mellett teljes értékű családtag még ha sokak szerint ez nem normális akkor is. én is ölbe viszem sétálni, még az 1éves kisfiam sincs itthon napközben (nagymamázik) csak nehogy baja legyen.lehet az elején rosszul fogalmaztam a játékkal kapcsolatban, tényleg jobban vigyázok rá mint magamra valaha is.... és köszönöm mindenkinek, remélem minden rendben lesz mostmár.jövő pénteken szedik a varratait.
2010. jan. 16. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nincs komoly baj! Melyik klinikán műtötték, elárulod? Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy hol nem tudnak egy uh-os orvost elővarázsolni hétvégén.
2010. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze.lehel úti állatkórházban.állítólag európa legjobb uh-s orvosa a pasi, és egyedül ő van ott, mert csak benne bíznak.kicsit már jobban néz ki a pukli, nagyon nagy még, de már nem lila.remélem már nem lesz semmi gond vele.
2010. jan. 17. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!