Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a keverék...

Miért vannak sokan a keverék kutyák ellen?

Figyelt kérdés

Itt is, meg ismerőseim körében a fajtiszta kutyákra esküsznek, a keverék az az ő szemükben valóban korcs. Érdekelne azok véleménye, akik így gondolják, hogy miért?

Mert a legtöbb keverék aranyos, bár ez szubjektív, saját vélemény.

Idegrendszeri, szervi problémák, vagy mi miatt ellenzitek ennyire, akik ellene vagytok?


2014. aug. 24. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, a nem FAJtiszta kutya valóban korcs. A kutya és egy másik állatfaj keveréke. (pl. farkas és kutya keveréket láttam már, mást nem nagyon tudok elképzelni)

Vagy te a FAJTAtiszta kutyákról kérdezel?

2014. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos, fajtatisztára gondoltam. Elnézést. :)
2014. aug. 24. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, igazából nem arról van szó hogy rosszabb lenne a keverék. De ha keveréket gyakran csinálnak adott célra, általában a keverékek UV-k (utcai vegyes). Amikből meg teli vannak a menhelyek. Ez a gazdág felelőtlensége. Én igazából ezeket a gazdákat nem bírom, nem pedig a kutyákat.


Azonkívül míg egy egy adott fajtatiszta kutyánál tudom, hogy számolhatok erre meg arra a betegségre fajtája miatt, egy keveréknél nem tudom mi üthet be, mit kapott a szülőktől.

2014. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.a keverék kutyákkal alapjában nincs ők is szerető kutyusok.a szaporítással van a baj.hogy tudatlan emberek pénzért elletik szerencsétlen kutyájukat,hogy 20 000ért eladják az olx féle oldalakon,majd betegség miatt elpusztulnak.vagy van aki azért elleti a kutyáját mert cukik a kölykök,meg kell a gyereknek.tényleg azok,csak ha karácsony,szülinapok és egyéb ünnepek után kikerülnek az utcára mert megunják őket,valahogy nem...meg eleve nem 1 születik hanem 5-10 kutya minimum.és hol kötnek ki?jobb esetben fajtamentőknél,menhelyen,rosszabb esetben gyepin.

Ezért.szaporítók miatt,akik pénzért vagy sajat szorakozásuk céljából elletik a kutyájukat,majd betegen elpusztulnak.nem utáljuk mi a keverék kutyákat,a szaporítókat gyűlöljük.

2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok híve a keverékeknek. Nagyrészt csak az anyát ismered, az apát max akkor ha az is a gazda kutyája, de az a gazda meg akkor tök felelőtlen. Nincs értelme két külön fajtát összeengedni, azzal szembeköpünk ezer éve kialakult, nemesített fajtákat. Nem tudok konkrétabban fogalmazni. Egyszerűen csak annyi, hogy ha nekem kell egy kutya, akkor az azért kell, mert célom van vele: házőrzésre, sportra, dísznek vagy szeretni... Ehhez ki kell választanom azt a fajtát ami nekem megfelel. Ha korcsot veszek, az lehet hogy küllemre hasonlít az álomkutyámhoz, de viselkedésben lehet hogy a szakasztott ellentéte. Csalódtam, menhelyre dobom. A menhelyek meg tele vannak.

Ahogy a szaporítókat sem támogatjuk azzal hogy megvesszük a kölykeiket, mert lehet hogy az anyakutyának ez már a 10-edik alomja, úgy azt sem támogatjuk hogy a szép kedves okos szukánkat felcsinálja valami kóbor kan, és lesznek belőle gazdátlan, ismeretlen eredetű picikék. Nem a kutyák tehetnek róla, hanem az emberek.

2014. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megérthető, köszönöm a válaszokat. :)
2014. aug. 24. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csalódtam, menhelyre dobom."

Ha ez nálad így működik, akkor nem tudom, hogyan választasz fajtatiszta kutyát, hiszen egy kölyök személyisége sokkal nagyobb lurti, mint egy felőnőtt keveréké, hiába ismered a szülőket. Örökbefogadás előtt pedig illik kicsit megismerni a kutyát. Bár nem tudom, aki kutyát menhelyre "dob", az úgyis csak a kifogásokat keresi.


Én ideiglenes befogadó vagyok már évek óta, rengeteg kutya volt nálam. Semmi nem szól a keverékek ellen, kivéve azt, ha az illető kiállítani vagy tenyészteni, esetleg komolyan sportolni szeretne, főleg olyan sportot, amiben fontos, hogy bizonyos készségei, ösztönei legyenek a kutyának.

A keverék az korcs. Nem tartozik egy fajtába sem. Ennyi a különbség, semmi más. Ja, meg hogy keveréket bizonyos körökben nem menő tartani. Na nem mintha tenyésztőtől olyan sokan vásárolnának. Az átagembernek a neten vett, házhoz vitt 30 ezres yorki már fajtatsztának számít, akkor is, ha 10 kilósra nő.

2014. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Mindegyik indok jogos, és könnyen megérthető, még ha semmi bajom a keverékekkel és most is keverék kutyám van. :)

Csak így könnyebb, mintha az ember csak azt hallja hogy valaki a fajtatisztát isteníti, a keveréket leszólja, de megindokolni meg nem tudja. :)

2014. aug. 24. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es én nem magamról beszéltem!! Hanem a legtöbb ember ha nem olyan lesz a kutyája, amilyet akart akkor csalódik és menhelyre dobja. Ha ideiglenee befogadó vagy akkor tudnod kéne mennyi ilyen van.
2014. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, így már érthető. Vannak ilyenek, igen. De szerintem a többség szaporítós kutyát tart, mert aki menhelyről fogad be, családtagnak, az valamennyire már csak utána járt a dolgoknak, jót akar tenni a mentett kutyával, aláírta a szerződést, stb, nem annyira jellemző (szerintem), hogy visszavinné. Persze biztos olyan is van. Bezzeg akik karácsonyra, szülinapra, nyári szünetre veszik a szaporítós "fajtiszta" kiskutykat, azokban sokszor semmilyen felelősségérzet nincsen. Csak azt látják, hogy kicsi, meg cuki, de arra már nem gondolnak, hogy nevelni is kéne, meg hogy megnő, meg beteg lesz, meg becsinál...aztán mennek a menhelyre, vagy az út szélére.

Na, egy kicsit elkanyardtunk a témától. :)

2014. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!