Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fiu kutya...

Mennyibe kerül egy fiu kutya ivartalanitása és a lány kutya elköttetése?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kóbor kis szuka kutyát, de már van egy kani kutyánk, és hát nem szeretnénk kiskutyákat. És most azon filózunk hogy melyiket köttessük el persze azt amelyik olcsóbb.

Köszönöm elöre is válaszaitokat.


2010. jan. 7. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
hát, szerintem orvosa válogatja, szoktak ivartalanitási akciót is szervezni, én ha a kettő közül kéne választani, biztos, hogy a szukát ivartalanítanám... igy legalább a szaporulatot is elkerülöd, és egy csomó betegségtől megóvod. [link]
2010. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. jan. 7. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen filózni,h melyik az olcsóbb, mert mindenképp a szukát kellene kiivartalaníttatni! Meg is mondom,h miért. :D Ha a kanotok ivartalan lesz, ő ugye nem tudja már befedezni, viszont a szomszédból, vagy akár kilóméterekre tőletek jön egy kan, aki valahogy bejut hozzátok és máris kész a baj. Szóval inkább költsetek egy kicsit többet, de akkor már legalább legyen tuti biztos,h az a szuka nem lesz vemhes! Tudom,h sokan azt mondják,h ilyen, meg olyan szuper a kerítés és nem fordulhat elő,h bejön idegen kutya, vagy az övék megy ki, de azért mégis rengeteg ilyen "balesetből" lesz utána 1-2alomnyi kiskutya.

Érdemes nézni a neten az ivartalanítási akciókat, mert ilyenkor 5-10000Ft-al is olcsóbb lehet az ivartalanítás. Tavasszal biztosan szinte ország szerte lesznek ilyen akciók! Az állatorvosotok is biztosan tud tájékoztatást adni róla.

2010. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek egyet az előzőekkel, szerintem a kant érdemesebb, ha mindenképpen választani kell. A szuka 2-szer tüzel egy évben, ha muszáj, addig el tudod zárni, a kan viszont egész évben kanos, ha tüzelő szukát lát vagy érzi a szagát, de gyakran a nem tüzelő szukákra is megy.
2010. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a szukát ivartalaníttassátok. Igaz, ez drágább, de ahogy a második válaszoló leírta, hasznosabb.

És ne csak elköttessétek, hanem olyan dokit válasszatok, aki a petefészkeit és a méhét is kiveszi. Ha csak elkötik, ugyanúgy lehet bármilyen ivarszervi betegsége, mint egy ivaros szukának. És egy gennyes méhgyulladás kikezelése veri az ivartalanítás árát... ha már műtét, akkor rendes műtét. Csak egy jó tanács :).

2010. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp a szukát. Utána pedig egy ivartalanítási akció keretében potom 5000 ft-ért én megcsináltatnám a kannak is. Ez csak a hasznukra válik. Javul az életminőségük és a Tietek is (nem kell aggódni ezért-azért miattuk:-)
2010. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi mindig ilyen kóborkutya befogadók voltunk, most mostohaapám fogadta be ezt a kis aranyos kiskutyát. Anyu meg rosszul volt hogy mégegy jött a házhoz. :D A multkor meg bátyjám vette be a fiu kiskutyát. Szegény anyum. :D

Bárcsak mindenki befogadná ezeket a szegény kutyusokat, az elsÖ amit befogadtunk megvolt verve, meg csontsovány volt. :( Most már felépült, de még mindig nagyon félös, sztem sosem fog igazi bátor kutyus lenni.

2010. jan. 7. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a szukát nem elkötik hanem kipakolják! szerintem mindkettőt,de ha nagyon muszáj egyiküket akk inkább a szukát.
2010. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!