Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne mi a véleményetek a...

Érdekelne mi a véleményetek a Golden retriever kutyusokról?

Figyelt kérdés
Gyerekszerető vagy milyen várom a válaszokat tenyésztőktől is és akiknek van!
2010. jan. 7. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Unokatesóméknak olyan van, nagyon tündéri, kölyöknek szeleburdi, mindent zárni kell előle, de azt mondták, felnőttnek okos lesz. Gyerekbarát, játékos és gyönyörű!
2010. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon szereti a gyerekeket! és szép is!
2010. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én a kutyámmal járunk le mindennap kutyafuttatóra és ott van kettő is. Mindkettő nagyon okos.Az egyik majdnem egyidős az én kutyámmal csak az enyém kisméretű és a nála jóval nagyobb Golden retrieverrel játszik.... ha véletlenül rálép vagy valamiért sir az én kutyám akkor egyből ott van és megnézi mi a baja!
2010. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tüneményes,édes,kedves,nyugodt fajta.

A vakvezető kutyák is ilyen fajták általában,gyermekszeretőek,engedelmesek.

A kölyökkor az más,mint a gyerekek ugyan olyanok,nevelés kérdése.

2010. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

itthon a golden is a tönkrevágott fajtákhoz tartozik

a szaporitott kutyák közt nagyon sok az agressziv darab (ami a fajtajelleggel szöges ellentétben áll)

a jó idegrendszerü darabok imádják a gyerekeket, embereket, mindenkit, de szükségük van a folyamatos feladatokra - fárasztásra is

csak jó helyről vegyél kutyust!

2010. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nagyon gyerekszerető és nagyon okos! na és persze gyönyörü kutya :
2010. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyönyörű, okos, kedves, ragaszkodó.

10 emberből 4-nek biztos, hogy ilyen van. Ez egyfelől jó, mert bizonyítja, h jó kutyák, másfelől én szeretem a kihívásokat és különlegességeket, így nekem a golden nem megfelelő kutya.

2010. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

10:02-esnek igaza van a befutott kiállítási vonalú kutyák esetében sajnos. Egészségügyi szűréseket fontos nézni, küllemre Neked tetszen(én úgy szoktam nezni h minél több kiállítási címe van, vagy olyan szülőtől,kennelből van akik championátusra hajtanak), annál inkább mást választok.

Munkavonalú tenyésztőknél érdemes nézelődni, ők a használhatóságra, a fajta belső tulajdonságaira szelektálnak, illetve vannak terápiás célra letesztelt almok is néha!

2010. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

utolsónak:

pont nem ezt irtam mint amit te belemagyarázol ...a minőségi kutya megvásárlására kell törekedni és a szaporitott kutyák az agresszivek, nem a kiállítási kutyák


11:02

2010. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó de azért nem minden esetben agresszívek és gyenge idegrendszerű kutyák kerülnek ki a szaporítók keze alól sem. Vétek általánosítani. Ezzel most nem arra akarok kilyukadni, hogy helyesnek tartom a kutyák felesleges szaporítását minden nemű egészségügyi szűrés nélkül. Példának.

Nekem labradorjaim vannak (jó helyről papírokkal és szűrve). Vadászni járok velük az egyesületünkben van egy férfi, három goldene van szaporítótól és nem kevés tapasztalattal magam mögött mondhatom kiváló munkakutya neki mind a három, semmi nemű problémákkal.

SZóval az egyetlen dolog VÉTEK általánosítani.

2010. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!