Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mini yorki nem bírja a havat?

A mini yorki nem bírja a havat?

Figyelt kérdés
8hónapos mini yorkim van,és mikor esett a hó decemberben,gondoltam kiviszem sétálni,biztos nagyon fog örülni,hisz még nem látott havat:)Felöltöztettem,ezzel nem volt gond,viszont 1perc után elkezdett sikítani lépkedés közben,gyorsan felkaptam mert nagyon megrémültem,nem tudtam mi baja.Másnap megismételtem,ugyanez történt.Arra gondolok hogy olyan pici tappancsa van,hogy abszolute nem bírja a hideget,viszont azt nem értem hogy van a házban még egy ugyanilyen idős mini yorki,az is nagyon pici,ő meg vígan futkároz a hóban.Ez hogy lehet?Gondoltam zoknira is,de ennyire picit sehol nem találtam.
2010. jan. 6. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Jaj ne kényeskedjetek már :D Játsza az eszét, még új neki, és hideg. Megszokja. Nekem is yorkim van, nagy színészek.
2010. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Nincs olyan,hogy mini yorki!!!
2010. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Tenyleg nagy szineszek!

A ruci boven eleg.

Az enyem max megall 1 ora utan fura tekintettel, hogy ok, na akkor mostmar eleg volt.Es imadja a havat.

Majd szokja!

Az enyem az elso furdetesbe akart belehalni, illetve utana megfagyni a 30 fokos lakasban, torolkozoben.

2010. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
az én kutyám is emelgeti a lábát.de nem a hótól van,hanem valószínüleg előtte só is érte a tappancsát és az marja neki... erre úgy jöttem rá,hogy mikor végigsétáltunk a járdán és utána ráment a hóra akkor már emelte is a lábát és mutatta nekem,hogy valami gubanc van.... viszont mikor nem engedtem a járdára,hanem kapásból ölben vittem a sima,tiszta hóra akkor nem volt semmi baj...
2010. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Igen a sora nagyon kell vigyazni, mert szetrepedhet tole a parnacskajuk!
2010. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én nem kényeskedek,a kutyát se úgy nevelem,szerintem a termetétől függetlenül legyen határozott,talpraesett kutya,ez az egy dolog gondolkoztatott el,azt hittem talán nem lehet hóban sétáltatni...:D Teljesen igazad van,hogy jó színészek:)Na akkor sikítás ide vagy oda,megyünk sétálni..:D Mondjuk az kissé muris volt amikor sikítani kezdett,azt hitték szerintem az utcán hogy bántom a kutyát..:)

Tudom hogy nincs mini yorki,azért írtam hogy szemléltessem hogy nagyon pici.

2010. jan. 6. 19:44
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanmár! Olyan nincs, hogy nem birja a havat, maximum megfázik, de hogy fájna neki, ha rámenne... haha... Komolyan, miért kell ennyire félteni egy kutyát, ő lehet még jobban birja a hideget bundával, mint te mezitláb ruha nélkül... Néha gondoljatok bele... lehet benti kutya, lehet kis termetű kutya, lehet törékenynek látszik... de ha nem lennénk Mi, emberek, akkoris ellenének, max nem ágyban aludnának, nem kapnának mindennap 2x ennni és 3x nasizni csokit, nem vinnék ölben mindenhova, de ellennének!
2010. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
megkell szoknia nekem is yorkim van kicsi szerintem olyan h normál, mini, extra mini nem létezik mint méret vagyis engem többször kioktattak h ilyen nincs. Szóval nekem is pici yorkim van 3 éves lesz...eleinte utálta ő is a havat, vettünk neki cipőt abba meg nem tudott járni. Előbb-utóbb viszont megszokta. Naponta többször próbálkozz vele h kiviszed, leteszed és séta. Megkell szoknia. Ha nem szokja meg és tudja, hogy ha kiviszed, leteszed és ő sír, vagy síkit ahogy írtad és te visszaviszed a meleg lakásba akkor az fog benne tudatosúlni, hogy egy kis hisztivel mindent elérhet. Ne neveledd ilyené mert később még megbánod. Légy következetess, és ne engedd h irányítson.
2010. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Jajj de jó, hogy valaki leírta, hogy NINCS OLYAN, HOGY MINI YORKI!!! Ez amúgy borzasztó... a yorkiknak van egy standardje, 1,8 kg a minimum súly. Aztán jött egy divat, hogy az a cuki, meg a trendi, hogy ha akkora mint egy hörcsög. Tulajdonképpen a kripli, fejlődésben visszamaradt, kis görcsöket kezdték a pénzéhes tenyésztők pároztatni, hogy egyre több miniatűr szülessen. A legtöbbjüknek minden baja van, rossz az idegrendszere, a csontjai, izületei... Konkrétan állatkínzás, hogy egyre kisebbeket "gyártanak" Ezek a kiskutyák egyértelműen selejtek és gnómok... ettől még lehet őket szeretni, de gusztustalan, és etikátlan dolog, hogy ezt csinálják velük. Én egy évig kerestem az enyémet, jártam tenyésztőtől tenyésztőig... annyi ilyen kis görbehátú maga alá pisilő félénk idegbeteg kis egeret láttam... borzasztó. Végül külföldről vettem egy gyönyörű egészséges kutyust. 3 kilós lett, de iszonyat stram kis dög. Bárhonnan leugrik, bárhova felmászik, esik-kel, megharapják, visszaharap, tökéletesen szobatiszta, nem lehet megijeszteni. Ez a normális... de hát a divat az divat.... És amíg trendi a törpe, és nem értik meg az emberek, hogy ez állatkínzás, addig sajnos sok ilyen lesz még.
2010. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Mű kutya azért ilyen kicsi...direkt ilyen kicsire fejlesztik hogy ez is olyan "kis cukcsi mukcsi,tacsiban tartcsi" kutya legyen mint a csivava...
2010. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!