Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig hat a féregtelenítő?

Meddig hat a féregtelenítő?

Figyelt kérdés
kapott 3 hónapos korában, és most 6 hónaposan is, és tiszta féreg volt a kakija... akkor most ez hogy van, kiféregtelenítettem, és holnap akár megint férges lehet, vagy véd valameddig, milyen időközönként kell?
2010. jan. 5. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
A féregtelenítő nem véd az újrafertőződéstől, csak kiirtja a meglévőket. Teljes kiirtáshoz ráadásul 2 tabletta kell adott idő eltelésével, mert az első tabi a férgeket kiirtja, de a peték bent maradnak, majd kikelnek x idő múlva, ezeket kell megölni a 2. tablettával. Kérdezd az állatorvost, illetve ha kutyád kint van, találkozik más állatokkal rendszeresen újrafertőződhet.
2010. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kutya 1 éves koráig tanácsos negyedévente féregteleníteni.

Kapható állatpatikában is recept nélkül az a fecskendős,kinyomható paszta féregtelenítő,azt kellene a kutyus szájába nyomni szeretik,mert "jóízű".

De ha aggódsz a férgek miatt vidd el orvoshoz,hátha kell neki egy erősebb féregtelenítő.

2010. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,a paszta drágább de jobb minőségű és májkrém íze van.Ne tuszkold már le a torkán a tablettát.(szerintem)
2010. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bizony 2-3 havonta kell ismételni a féregtelenítést!és ha vannak férgek akkor azt hiszem 1 hét után újra kell adni neki mert akkor biztosít neki további védelmet!

a paszta 1500ft én is most vettem!nekem yorkim van!kilonként kell 2cm-t kinyomni és neki adni!az orvos azt mondta h 2 évig jó lesz neki a paszta!olyan sok van benne!úgyh ne ijedj meg az árától!megéri!

2010. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig semmi gondunk nem volt a tablettával! :D Bármibe beletehetem, amilyen mohó-jojó a drágám mindent egybe lenyel, nem áll le gondolkozni, hogy volt e benne valami. Kajakaja! :D
2010. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok akkor adok neki 1 hét mulva még 2 tabit, a tabit ő tök simán megeszi,mintha jutalom falat lenne :) az a baj h sokat visszük erdőbe és ott megeszi a vadak kakiját, mire odanézek már le is nyeli, úgyhogy attól lesz férges :( de akkor negyedévente fogom
2010. jan. 5. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:

A féregpeték távoznai más kutyák ürülékével, és tele van velül a fű, a park, minden. Rákerül a kutya szőrére, ő lenyalja, miközben takarítja magát, és máris újrafertőződött. Ezt nem tudod megakadályozni, ilyen a peték életciklusa.


Ezért fontos a rendszeres féregtelenítés. És még ezzel is csak a kifejlett példányok távoznak a szervezetéből, a peték nem. Azok szépen ott maradnak bent, és elkezdenek kifejlődni.


Minimum negyedévente kell féregteleníteni, a kisebb kölyköket még gyakrabban.

2010. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nana! A válaszok nagyon pontatlanok voltak!!!


A kölyök kutyát 2 hetes korától fogva kéthetente kell féreghajtani három hónapos koráig.

Három hónapos kor után 3 havonta kell féreghajtani. Ha féreghajtás után a kakiban van féreg, a féreghajtást !2 hét! múlva meg kell ismételni. Ha akkor is van még féreg, akkor 2 hét múlva ismét. A negyedévet mindig a legutolsó beadástól kell kiszámolni.

A paszta nyomókájára rá van írva az adagolás, illetve aszerint be is van recézve, egységezve.

A tabletta pedig 10kg/1db. Ha mondjuk 14 kg, akkor simán lehet kettőt adni. Ha 60kg, akkor 6 db kell. Simán májkrémbe vagy sonkába kell tenni, úgy megeszi.

A féreghajtók ára a spektrumuktól függ. Érdemes széles spektrumút venni, ami több fajta féreggel szemben is hatásos, ezek kicsit drágábbak.

Így teljes a kép.

2010. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!