Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne húza a...

Mit tegyek hogy ne húza a kutyám a pórázt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Amikor húzza ránts rá egyet. De ne ilyen pici huzavona legyen, hanem rántsd meg rendesen, lógjon a kutya 4 lába a levegőben. Ez nem vicc mielőtt mindenki lepontozna, kutyaiskolába is így tanítják. És egy idő után, elég hamar leszokik róla.
2010. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet olyan nyakörvet venni. Én vettem de akkor meg mérgébe ugatott egy folytában , hogy nem tud húzni és kénytelen mellettem menni.
2010. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A pórázt fojtóra teszed, és lábhoz parancs, közbe rántod magad felé kíméletesen!

Megállsz vele, állj parancs, hopp, indulás, dicséret, jutalom falat..

2010. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ugyanezeket tanácsolom énis, de ha egy jutalomfalatot tartasz az orra előtt, akkor azt figyelve lazán megy melletted.

de viszont a feszes póráz, biztonságérzetet ad a kutyának, hogy ott a gazdi a hátamögött.

2010. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csak akkor rántom meg ha már NAGYON engedetlen!

AM ÉN A KLIKKERES KÉPZÉST JAVASOLOM!

Nekem nagyon bevált, Magyar vizslám van ami elég szimatolós fajta így mindig előre akart sietni főleg ha megérzett vmit. De mikor elkezdtem a klikkert már első alkalommal nagyon sikeres volt!!! Elkezdetek sétálni rövid pórázon, ha húz megállsz ha viszonylag szépen megy Klikk és jutifalat. aztán ezt jó sokszor K/J, majd egyre ritkábban de csak ha már tudja hogy mi a lényeg akkor nehezítsd,csak akkor jár K/jutifalat ha laza a póráz. és észre se veszi és olyan szépen megy meletted mint a kisangyal. és ami fontos neki is a jó élmény marad meg nem a póráz rángatásdod.


DE MIELŐTT ELKEZDED MINDENFÉLE KÉPENN OLVASD EL EZT www.klikker.hu


(mert azt is meg kell tanulni hogy miért Klikkelsz!előbb ezt kell megtanulnia)


Sok sikert!!

2010. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig ezeket próbáltuk, nem sok sikerrel:

- megállás, más irányba fordulás

- jutalomfalat ha szépen jön (nem igazán érdekli éppen csak elveszi)

- rántás - ez sem hatja meg

- csak egyszer voltunk suliban (sajnos nem tudunk járni mert 20km-re van és nincs aki elvigyen) ott szögest akartak rá tenni de ez nekem nem tetszik

2010. jan. 4. 21:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és ő egy német dog és valamilyen vizsla keverék. Kb 60kg és 2 év körüli (pontosan nem tudjuk, menhelyi kutya volt). Jámbor mint egy borjú de nagyon virgonc.
2010. jan. 4. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Sima nyakörvvel húzzátok vissza vagy fojtó van rajta (nem szöges, sima!)?

Mennyi ideig gyakoroltátok a fordulós, stb. dolgokat, illetve cserélgettétek őket?

És még egy, megkérdezhetem a kutya menhelyes nevét?

2010. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aulac ***** válasza:

Először is pofahám használata.

Ha elkezd húzni, azonnal elfordítja a fejét a hám, a te oldalad felé.Ekkor add ki a "Nem" parancsot.Majd ezután azonnal indulj el a másik irányba.Amint újra elkezd húzni, ismételd meg a fentieket. Nagyon hamar rájön, ha húz nem arra mehet amerre ő akar. KB fél óra alatt minden kutya megtanulja.

Kép: [link]

2010. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a haltinál sokkal hatásosabb és precízebb eszköz a retriver póráz. Arra ügyelj, h ne legyen 5-6 mm-nél vastagabb! Teljesen a kutya álla alá tesszük és felhúzzuk egészen a füle tövéig. Nagyon pici mozdulatokkal lehet vele korrigálni egy nagyobb testű kutyát is. Gyorsan megtanulja majd mi a rend. Persze ne felejtsd el időközben dicsérni, amikor a póráz laza.
2010. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!