Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos német juhász szukám...

9 hónapos német juhász szukám tüzel. Az egyik melső lábára sántítani kezdett, valamint a hátsó lábaival kissé kacsázik. Mi lehet ez? Dp? Csak holnap tudom elvinni állatorvoshoz.

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
az hogy tüzel z még oké. de a lába valszeg megrándult. nekem is van német j-om és az is folyton sántít, mert képtelen megülni a valagán fél percet és belelp valamibe, vagy rosszul érkezik ugrás után :/ dinkák, ez ellen nem lehet semmit tenni, mert pörögnek.
2010. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
remélem "csak" ez a baja, nagyon aggódom, mert látom, h szenved
2010. jan. 4. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz vagy hívd fel és kérdezd meg tőle, hogy szerinte kell-e látnia a kutyát az elmondottak alapján.
2010. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tüzelés az egy dolog. Vigyázz rá, hogy ne legyen vemhes, mert még csak 9 hónapos!

Az első lábát valószínűleg meghúzta, esetleg megrándult. Arra injekciót szoktak adni, pár nap alatt meggyógyul pihentetés mellett.

A hátsó láb kacsázás... na az viszont nagyon aggasztó.

Más tünet van? Pl. sokáig tartó fekvés utáni indítási nehézség (bejáratódási idő), nehezen áll fel, nyuszizó futás (páros láb), ilyesmik?

Pláne, hogy németjuhász (a legjobban tönkretett fajta, nagyon hajlamos dp-re), 1 éves korában a helyedben mindenképp elvinném csípőízületi diszplázia röntgenre. Olyan 20e Ft környékén van.

A diszplázia műtét lábanként 40-150e Ft között mozog.

Ha dp-s, semmiképp se szabad, hogy szüljön!

Tenyésztőtől vetted (szüleiket szűrték rá)?

Adj neki zöldkagyló kivonatot (Luposan Gelenkraft, Korvimin, GF 600), akár élete végéig.


www.diszplazia.hu itt mindent elolvashatsz.

2010. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elvittük dokihoz, kapott gyógyszert, amit két hétig fog szedni, ha nem javul akkor visszük röntgenre.

Vigyázunk rá, nem akarunk kiskutyákat, tavasszal ivartalanítva lesz.

2010. jan. 5. 19:56
 6/9 A kérdező kommentje:

22:00-nak!

Semmi az általad írt tünetekből, kivéve, hogy nehezebben áll fel. A poén az, hogy a dokinál szinte nem is sántított, mert annyira be volt szarva. :D

2010. jan. 5. 19:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy egészséges lábakkal éje le az életét! :)

Sajnos ez nekünk nem adatott meg...

22:00-as voltam.

2010. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem 8 hónapos fajtiszta német juhászom van. Sántított, elvittem és a doki azt mondta, hogy a növekedés olyan hirtelen, hogy begyulladt a csontnál valami. Gyulladáscsökkentőt kapott és jelezte, hogy a növekedésnél még előfordulhat ilyen. Fontos a jó táplálék és a vitaminok.

Sok sikert a kutyushoz!

2010. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Kitartást a beteg kutyihoz!

2010. jan. 6. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!