Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás. Hogyan van?

Ivartalanítás. Hogyan van?

Figyelt kérdés

A Kérdésem az lenne, ha egy szuka kiskutyát ivartalanítok, akkor nem fog tüzelni, tehát vérzése se lesz ugye? Illetve mikortól ajánlott, kb. mennyibe kerül?

Hallottam olyat, hogy ha nem szülnek életükben legalább egyszer akkor az rosszat tesz nekik.. ez nem igaz ugye?


2010. jan. 4. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog tüzelni, mert kiveszik az egész berendezést, méhet, petefészket. Aki nem vesz ki mindent, csak a petefészkeket, azzal ne műttesd meg a kutyát, mert akkor később ugyan úgy lehet méhgyulladása, daganata, stb, csak szaparodni nem fog.


A mi kutyánk 7 hónaposan lett ivartalanítva, elég dárga volt, közel 30 ezer forint (Szeged, Hétvezér Klinika) , akkor volt 27-28 kiló a kutya.


Nem kell szülniük egyszer sem, ez butaság.

2010. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az első hozzászóló válasza korrekt volt.
2010. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezt olvasd el esetleg, itt mindent megtalálsz... azt hogy szülniük kell meg felejtsd el... h*lyeség.

2010. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 szuka kutyám van és mind ivartalanítva vannak. Az egyszer kell egy alom dolog meg bolondság,hogy finom legyek. Tele vannak a menhelyek az "egyszer kell kiskutya alomból":( Mi kb 2-3 hónapja ivartalanítattuk a kicsit, a doki kiszámolta a tüzeléshez, hogy mikor a leg ideálisabb. Nálunk is 30 ezer volt kistesű kutyánál. Ha netán nincs rá ennyi pénzed,akkor nézd meg,hogy hol lesz ivartalanítási akció,mert néha szokott lenni.
2010. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. jan. 4. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a kutyámat első tüzelése után ivartalaníttatam, megbántam hogy megvártuk. Szerintem még előtte csináltasd meg :D Ja és a kutyám 14,5 kiló és 12 ezer forint volt műtét.
2010. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

és mi a véleményetek a fiú kutyák ivartalanításáról?

Kell?Jó?Hasznos?Mikor?

2010. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy németjuhász keverék szukám van. Őt 2évesen ivartalaníttattuk, akkor volt a műtét 19ezer a kb 33kg-os kutyának. Ennek már 4éve. Érdemes figyelni a neten az akciókat, mert lényeges, akár 10.000ft-os kedvezményt is ki lehet fogni a műtétnél.

Vannak akik azt mondják,h már a 2-3hónapos kölyköt is lehet, érdemes megműttetni. Vannak, akik azt javasolják,h még az első tüzelés előtt. Én annak vagyok a pártján,h az első tüzelés után. Érdemes megkérdezni az állatorvosotokat is.

A méhét és a petefészkeit is vetessétek ki, így késöbb nem fordulhat elő,h begyullad, elrákosodik a benn maradt rész. Emellett ha a méhet nem veszik ki a tüzelés, vérzés megmarad, csak nem lesz vemhes a kutya a fedezés után.


Az előző hozzászólónak meg: szerintem a kanokat is érdemes ivartalanítani! Egyrészt nem sípol a kutya otthon, h ő elakar menni "csajozni". Másrészt nem próbál megszökni. Náluk is elkerülhető így a daganatos megbetegedések kialakulása. Nem verekednek a kutyák egy ivartalanított kannal. És a dominanciára való hajlama is csökken a kannak (más kutyákkal szemben). Persze ez nevelés kérdése is.

2010. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a vérzés csak akkor marad meg, ha csak elkötik a kutyát!
2010. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!