Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vad a kutyám. Mit tegyek?

Vad a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos korában került hozzánk az akita kutyusunk. Két pulikutyával van együtt, tőlük sokat tanul. Viszont ahogy egyre nő, egyre agresszívabb lett. Már a kisgyerekre is durván ugrál. Nekem is nekem ugrik. Most 6 hónapos. Én esténként kiülök vele kb 2 órát együtt szoktunk ülni a sötétbe, beszélgetek vele, olyankor nyugodt. De nappal borzalmas már. A pulikra is egyre többször támad rá.. Hogy tudnám leszoktatni ezekről? Verni nem akarom, persze néha már ráütök az orrára, de nem nagyot..
2014. jún. 17. 21:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Úristen. Nem altatom el, mert imádom. Valahogy megnevelem, lehet nehezen fog menni, de megcsinálom, mivel már ő is családtag, és belehalnék ha elkerülne tőlem.
2014. jún. 17. 23:12
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Egyetlen kutyában sincs benne az agresszió.

És én benne se agressziót látok, hanem totális dominanciát. Ebből fakad a durvulása.


Az a baj, hogy így a sorok között olvasva, nekem egyértelműen az jön le, fogalmad sincs a domináns viselkedésről, és a falkavezérség jelentőségéről... illetve hogy hogyan kéne viselkedni vele.


Márpedig az akiták igencsak dominánsak, a legvégsőkig következetesnek kell lenni velük, erős kezű falkavezért igényelnek. (Ez nem a verében nyilvánul meg,... sőt!!!)


Ennek a résznek komolyan olvass utána, különben nem fogsz vele bírni!

2014. jún. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Sétáltatni kell napi szinten!
2014. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Aki ezt a "The Rake"-es baromságot szinte minden kérdéshez odaírogatja, elsöpörne a kutyás oldalról?
2014. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, az Indexnél hitelesebb oldal nem is létezik...
2014. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Én nemigen értek a kutyákhoz, de nálunk 2 éve van egy mentett kutyus, Budapestről vidékre költöztettük. Jó nagy kertünk van, szüleim gondolták, jól kimozoghatja magát az eb egész nap. Voltak vele problémák. Éjszaka szétásta a kertet, az ajtóról letépett darabokat (merthogy ugye ő be akart jönni a házba). Párommal most költöztünk haza, legalább kétnaponta elvisszük a kutyát sétálni. Mint akit kicseréltek... Odajön, ha szólsz, megül rendesen, már a póráz nélküli sétát gyakorolgatjuk. Mondjuk sosem volt agresszív természetű, egy jótét lélek a szentem, szóval ha a környékbeli kutyák szétugatják a postást, ő akkor is inkább a házában kómázik, de a séta hatására kezesebb, mint valaha.

Úgyhogy séta, sok séta! Ne hagyd, hogy unatkozzon az ebed!

2014. jún. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Abbahagynád már?
2014. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#22 És hány embert gyilkol meg másik ember NAPONTA?? És hány kutyát ölnek meg emberek NAPONTA? Van még kérdés? Száradtál volna inkább a lepedőre...


Kedves kérdező. A kutyusod most kamaszodik és bepróbálkozik. Az hogy ugrál, vagy a másik kutyákkal elkezd arcoskodni, szinte menetrendszerű. DE! Most kell megfogni! Kezd a lemozgatással majd minden egyes olyan tettét ami nem kívánatos következetesen tilts. Nem megverni kell, hanem rászólni. Ha nehéz esetnek tűnik, akkor menj kutyasuliba vele, ott tudnak majd tanácsot adni.

2014. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!