Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vad a kutyám. Mit tegyek?

Vad a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos korában került hozzánk az akita kutyusunk. Két pulikutyával van együtt, tőlük sokat tanul. Viszont ahogy egyre nő, egyre agresszívabb lett. Már a kisgyerekre is durván ugrál. Nekem is nekem ugrik. Most 6 hónapos. Én esténként kiülök vele kb 2 órát együtt szoktunk ülni a sötétbe, beszélgetek vele, olyankor nyugodt. De nappal borzalmas már. A pulikra is egyre többször támad rá.. Hogy tudnám leszoktatni ezekről? Verni nem akarom, persze néha már ráütök az orrára, de nem nagyot..
2014. jún. 17. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
A beszélgetés jó (neked), csak attól nem nevelődik a kutya és nem elégíti ki se a mozgásigényét se a szellemi munka igényét. Érdemes lenne felkeresned egy kutyaiskolát, mert kellene neked egy alapos szemléletváltás a kutyával kapcsolatban.
2014. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A mozgásigényét nem akkor vezetjük le, mert egésznap kint van az udvarunkon, ami elég nagy. Meg szoktam vele játszani napközben is. Az estéset csak azért írtam oda, mert akkor nyugodt egyedül
2014. jún. 17. 21:53
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
A kutya nem érti az emberi beszédet, így max beszélni tudsz hozzá, beszélgetni vele nem. Olvass Cesar Millan-t, az segít a legalapvetőbb (és véleményem szerint a helyes) felfogás kialakításában a kutyákkal kapcsolatban. Ha nem is Cesar Millan, de valamiféle szemléletváltás szükséges, mert nem lehet sok tapasztalatod a kutyákkal (nem bántásnak szánom, lehet hogy tévedek, ezt csak abból gondolom hogy beszélgetéssel akarod megoldani a problémát).
2014. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Tehat a mozgasigenyet nem elegititek ki. Akkor legyen ez az elso lepes. Nem mozgatja le magat a kutya.
2014. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Degogyis a beszélgetéssel. Nem azt szoktam neki mondani hogy Kira ne harapdoss.
2014. jún. 17. 21:58
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

#3-as vagyok:


Lehet az az udvar akármekkora, a kutyát sétáltatni KELL. magától nem kezd el hosszabb távon fárasztóan futkorászni, mozogni, ha néha néha kimész vele játszani az semmi egy akitának. Minden kutya igényli a sétát, LEGALÁBB napi 1 óra, de ez a kisebb testűeknek elégséges, egy akitával legalább napi 2 órát, ha szeretnéd hogy szellemileg is egészséges legyen. VIDD SÉTÁLNI (fuss vele, vagy ha nem bírod az iramot akkor pattanj bringára és vidd el egy jó nagy futásra - bringával sokkkkkal gyorsabban kifárad - )

2014. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De az akitáknál alapból benne van ebben a fajban az agresszió nem?
2014. jún. 17. 21:59
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Holnap elviszem a határba egy nagy körre.
2014. jún. 17. 22:00
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Az agresszió egyetlen kutyánál sem egészséges viselkedés. Persze nagyon minimális mennyiségben igen, játékszinten, meg ha támadás éri és védekezni kell, de gondolom nem erre gondolsz. A mindennapokban a más kutyákkal szembeni alapvető agresszió egyetlen kutyába sincs beépítve. Az hogy ez kijött a te kutyádnál, valószínűleg a falkavezér és a testmozgás hiánya, ami csakis a te felelősséged, a kutyát ne okold (mármint hogy "dehát alapból is agresszív")
2014. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

#10


Jézusom, ne adj ilyen tanácsokat. Ez a megoldás nagyon gyáva és felelősségtelen. Ha már magához vette a kutyát kötelessége felelősséget vállalnia érte, amihez hozzátartozik a testi és lelki egészség biztosítása is. Ehhez viszont kicsit képeznie kell magát az embernek hogy megértse mi kell a kutyának. Az altatás nem megoldás.

2014. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!