Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomat is vinném magamma...

A kutyusomat is vinném magammal külföldre. Mivel jár?

Figyelt kérdés

Franciaországban szeretnék továbbtanulni jövőre, viszont van egy most 8 hónapos kiskutyám. Semmiképpen nem akarom őt itthon hagyni. Tudom, hogy kell neki chip vagy tetoválás, de a szüleim azt mondják, hogy sokáig karanténban lesz a kutyus, azt meg nem akarom, hogy idegen helyen annyi időre elszakítsák tőlem, de én csak Angliánál hallottam két hetes karanténről.

Franciaországról tud valaki valamit?


2010. jan. 3. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:

idemásolom, amit találtam a témában:



Utazás háziállatokkal


2004-ben útlevelet vezettek be a háziállatok számára az utazás megkönnyítése céljából. Minden macskának és kutyának rendelkeznie kell ilyen útlevéllel, mely EU-szerte elismert igazolásként szolgál arra, hogy a háziállat megkapta a veszettség elleni védőoltást. Az Egyesült Királyságban, Írországban, Máltán és Svédországban továbbá azt is igazolni kell, hogy az oltás hatékony volt-e. A szükséges vizsgálatokat az Egyesült Királyságba, Írországba és Máltára történő utazás esetén legalább hat hónappal, Svédországba történő utazás esetén legalább 120 nappal az utazás előtt el kell végezni.


2012-ig bevezetnek egy elektronikus mikrochipet, amelynek célja az állat azonosításának megkönnyítése. Az átmeneti időszakban azonosításra továbbra is használható a tetoválás, kivéve az Egyesült Királyságot, Írországot és Máltát, ahol már most előírás a mikrochip.



———————

Az Utazás Európában tájékoztató füzet évente megjelenik, bővített változata pedig, a témával kapcsolatban részletesebb információkat tartalmazó linkekkel, az interneten is elérhető, az alábbi címen: europa.eu.int/abc/travel.


Az állatorvos is naprakész információkkal tud szolgálni.

2010. jan. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Mikrochip+oltásai könyv, és már viheted is.
2010. jan. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem oltási könyv, hanem állatútlevél kell (meg persze a mikrochip)
2010. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is külföldön élünk. Microchip, útlevél és annyi. Mármint Franciaországba. Ahol ezen kívül nehezítés van, az egyedül Anglia, a Skandináv országok meg Málta. Ezen kívül bárhová viszed az EU-ban, elég az útlevél és a chip. Igazi, elzárós karantén egyébként kizárólag Ausztráliában van, a többi országba is csak vérvizsgálatot kérnek.
2010. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Új-Zélandon is karanténoznak... :o(
2010. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, akkor mégis megyek külföldre tanulni :)
2010. jan. 3. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!