Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom fedeztetésre ajánlan...

Hol tudom fedeztetésre ajánlani a kan kutyámat?

Figyelt kérdés

Szeretném hirdetni mint fedező kan. Most múlt három éves. Szerintem már elég idős hozzá.

Egyébként egy Lhasa Apso kutyásról van szó.


2010. jan. 2. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is van egy 3 éves kutyám, akivel fedeztetni szeretnék. Egy darabig gondolkodtam rajta, hogy hirdetem a kutyámat, de aztán arra gondoltam, hogy azok, akik tényleg értenek hozzá, meg fogják találni hirdetés nélkül is, viszont nem akarom, hogy a szaporítók kihasználják őt! Már voltak tenyésztők, akik gondolkodtak rajta, hogy kipróbálják a kutyámat, de végül más kutya mellett döntöttek. De szerintem biztos lesz, aki fedeztet vele!
2010. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Az egyetlen hirdetési lehetőség a kiállítások. Ha a kutyád valóban olyan szuper, hogy tenyészteni kell, a tenyésztők ott majd meglátják.
2010. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

vidd el kiállításra,egyébként pedig jó ha tudod,hogy sajnos lahsaból is renegetg vagy gyepieken,meg menehlyeken,a Minmenhelyesek rednszersen menhetenek ilyen fajtájú,fajtatiszta kutyákat..szóval csak akkor pároztasd,ha tényleg extra jó küllemű és ezt kiállításon is bizonyította ,továbbá nem patellás,ilyenek..


az is tévhit ,hogy a kutyának egyszer fedeznie kell,régen sem volt így,a kutya farkastól származik és a farkasfalkában csak az alafhím fedez,e többi soha..továbbá már a Mgyar Áalltrovosi Kamara is kiadott egy nyilatozatot arról,hogy nem kell fedeznie..sőt az ivartalanítá sokkal jobb..

én már láttam olyan kant akinek áttétes proszatatrákja volt,nem volt szép látvány,a gazada mge csak sírt,hogy miért nem ivartalanította,zzal megelőzhető.


a kutyáknál a párzás csak ösztön,egyébként ha egyszer fedezna,kkor többet le se lehet robbantani a kutyákról6párnákról,csak azt akarja majd...


szreintem mivel magyarországon vn lhasa tenyésztő hagyjd inkább rájuk a tenyésztést az szakértelmet kíván,de komolyan4



----------------------------


ez egyik kedves válaszolónak pedig,aki írta,hogy rajat már több tenyésztö gondolkozott,annak üzenem,hogy mert valakinek ilyen olyan címei,vannak attól még nem tenyésztő,egy igazi tenyésztő sosem fedeztet úgymond külsős kutyával csak sok,nemzetközi kiálíttáson is bizonyítottal,akit ilyet tesz az szaporító..

2010. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Honnan tudod, hogy az én kutyám bizonyított-e kiállításon? "aztán arra gondoltam, hogy azok, akik tényleg értenek hozzá, meg fogják találni hirdetés nélkül is, viszont nem akarom, hogy a szaporítók kihasználják őt!" Pont azt írtam, amit te is, csak máshogy fogalmaztam meg! A lényeg, hogy ha tényéeg olyan jó a kutya, akkor nem kell neki hirdetés!
2010. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ok,azt hittem te egy olyan gazda vagy aki felpakolja valahova,hogy a kutyám már csajozni,akar,ilynek..akkor tévedtem,szerencsére..


egy minőségi,kiállítási kutya kant megtalálnak ,annak nem kell hírdetni,ez így igaz!de az ilyen gazdi nem is fedezet a kutyájávval hobbi kutyákat,csak minőségi szintén kiállítási kutyákat.


aki viszont hobbi célra vesz kutyát az ne szaporítson vigye el ivartalanítani,vagy tegyen le a fedeztetésről!

2010. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%
Szia. én ugytudom külföldön nincs tenyésszemle, de min. 2 kiállitásra el kell vinni a kutyust, és ha ott megszerzi a min. kanoknál kitünő, szukáknál nagyon jo eredményeket, akkor lehet tenyésztésbe vonni. De a fajtánál előirt egészségügyi szüréseket mindenképp ajánlatos megcsináltatni, ha kérik, ha nem. A szukatulajdonos választ mindig, ezért is jo, ha a kan minél több kiállitáson presentálva van. Ha olyan a külleme wesen-je, és a törzskönyve, megfognak keresni.
2010. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
ahhoz pedig,hogy kiállításra tudd vinni nem szabad vágni a szőrét,kiállítás előtt vidd el kozmetikushoz,vagy kozmetikázd meg te magad!egyébként akkor már nincs sok esléyetek,ha egyszer is vágva volt..
2010. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!