Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne féljen...

Mit tegyek, hogy ne féljen séta közben?

Figyelt kérdés

Egy 4 hónapos keverék kutyusról van szó. Egész csöpp kora óta nálunk van, de csak kb 1 hónapja járunk sétálni, az oltások miatt.

Nem nagyon szeret eltávolodni a lábunktól, folyton figyel minket, sokszor ránkugrik, és gyakran nyöszörög is. Közben látszik, hogy érdekli a külvilág, de inkább ránk koncentrál. Nem rontottam el olyasmivel. hogy túl sokat foglalkoznék vele séta közben, ilyenkor nem is simogatom túl gyakran. Persze nem is hanyagolom el, de szeretném, ha feltalálná magát.

Eddig apporírozni is szeretett, de most, miután megvan a labda, inkább nem adja oda, hanem lefekszik, a mancsai közé veszi, és nyöszörög. Nem igazán értem, mert otthon nagy legény.

Szerintetek?


2010. jan. 2. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már sok kölyöknél láttam ezt, szerintem teljesen természetes. Majd kinövi és megjön az önbizalma.

Fontos, hogy legyél közömbös! Ne erőltess neki semmit, ugyanakkor ne is dicsérd, mert avval azt erősíted benne, hogy helyes, ha fél. Tehát a lényeg a közömbösség. Enyém is ezt csinálta, el sem ment a lábam mellől, ha nagy nehezen mégis és megijedt valamitől, egyből jött oda pátyolgatásért. De nem szabad! Meg kell tanulnia, hogy a világ nem félelmetes és föl kell találnia magát. Ha közömbös vagy és nyugodt, hamarosan meg fog jönni az önbizalma. Ne aggódj, ki fogja nőni, de csak akkor, ha közömbös maradsz és nem dőlsz be az ilyen "mami ments meg" típusú nyöszörgéseinek!

2010. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyha a kutyát olyan helyre viszed ahol nem érzi magát biztonságban akkor ne várj más viselkedést!

Szerintem keress egy nyugodt parkot vagy olyan helyet hol nincs ilyen probléma!a 2 válaszom az lenne hogy többször kevesebbet kell vinni sétálni!

írj ha más baja is van!

paplucka@citromail.hu

2010. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igyekszem közömbös maradbi.

Egyelőre csak nyugodt helyeken sétálunk: erdő, rét, park. Csak sajnos ma az erdőben feltűnt egy kocogó- akkor megpróbáltam magamhoz hívni, de úgy megijedt, hogy meg se mozdult, csak leült az út közepén és megugatta...

Majd próbálkozunk, de megnyugtató, hogy nem egyedi a problémánk.

2010. jan. 2. 15:48
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen vidd emberek és barátságos kutyák közé.

Ha folyton csak egyedül sétáltok, nem tanulja meg, hogy mások sem bántanak.

Próbálj keresni olyan kutyaiskolát, ahol van kölyökovi.

2010. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ha fél ,ne vedd észre , ne reagáld le a félelmét !

etesd ott ahol fél !!

vidd magaddal a kaját ,és etesd meg este ,mondjuk a egy tescó parkolóban , ahol sok az ember.( kutyakiképző tanácsa )

hülyeségnek tűnik, de a motiváció a lényeg .

2010. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!