A tejben lévő tejcukor (laktóz) egy olyan anyag, amelyet az emlős állatok kölyökként képesek lebontani, felnőttként viszont általában nem. Ez azért van, mert ahhoz, hogy egy szervezet bármilyen anyagot fel tudjon használni, külön enzimet (esetünkben laktáz a neve) kell termelni, minden anyagnak külön enzim van. Mivel az anyatejben van laktóz, ezért a szopós állatok termelnek laktázt, de a felnőtt állatok már nem, hiszen nem jutnak tejhez, fölöslegesen meg nem termelünk enzimeket.
Ez alapvetően az emberrel is így van, de nem mindegyik népcsoportnál. Ahol hagyományosan a népek nem nagyon ittak tejet, ott a népesség nagy része szintén nem termeli a megfelelő enzimet felnőtt korban (de erre nem tudok most példát mondani... asszem a japánok pl).
Ugyanígy a legtöbb kutya nem bírja a tejet, ha nem is fosik tőle látványosan, hasfájása tuti lesz, csak a gazda gyakran észre se veszi. Ettől függetlenül van néhány kutya, amelyiknek tényleg semmi baja nem lesz a tejtől, de ők vannak erős kisebbségben. Ez nem attól függ, hogy a kutya gyomra gyenge vagy erős, evolúciósan alakult így, de vannak kivételek.
BARF étrend szerint etesd na akkor lesz erős az immunrendszere.
Amúgy almaecet +méz a legjobb az immunrendszernek.
Én is azt akartam írni, hogy almaecet és méz a jó immunerősítő.
Ha a kutyád valójában nem tolerálja a laktózt, akkor pont, hogy annyira leterheled a tápcsatornáját (ami az immunrendszer első bázisa), hogy inkább legyengül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!