Hogy bizzak a kutyamban?
Masfel eves. Tobbszor nagyon szepen viselkedik szabadban, de aztan teljesen az ellentete lesz. Szemtelenkedik velem, kicselez.
A multkor poraz nelkuli setan a sokadik sikeres behivas utan egyszer ramnezett, hallotta, hogy hivom, aztan hirtelen elrohant es nem is jott vissza. Fel oraig kerestem, egy betonfal mogott bujkalt.
Nem merem elengedni, csak porazon pedig nem elheti le az egesz eletet.
Mit csinaljak?
Az egyetlen megoldás a rengeteg türelem és a behîvás gyakorlása. Biztonságos helyen gyakoroljatok. Legyen nálad Nagyon Finom Falat. Ha bejótt megkapja, ha nem hátat fordítasz és közömbösen otthagyod.
Réten egy hosszú kkötelet kötsz a nyakörvére, ha nem jön azonal izomból megrántod. Ezzel azt is tudod tanítani, hogy sétakor a közeledben maradjon.
Mindkettőt unalomig kell gyakorolni
Kicsir más módszer (ha mát "majdnem jó" egy fél literes PER palackba teszel 2-4 kavicsot. Ha nem indul el felés elé dobod. Ha éppen nem dobod, közömbösen vidd, ne csörgesd. Ha szükséges dobd,de ne fenyegetőzz vele.
Szerintem itt az alapproblémára kellene koncentrálni, ami pedig nem az, amit leírsz. Vagyis nem konkrétan ez az eset, illetve a behívás. Véleményem szerint az alapvető tisztelet hiányzik, nem vesz komolyan téged a kutya, nem ismer el teljes egészében falkavezérnek, játszani akar veled, akkor is, amikor nem lenne szabad, mert komoly dologról van szó, tehát nem veszi figyelembe a parancsod, ha úgy tartja kedve. Szerintem nem ártana elvinni egy jobb kutyaiskolába, vagy ami talán még jobb lenne, ha tudnál egy kiképzővel konzultálni, aki esetleg házhoz is megy. Mert írtad, hogy alapvetően hallgat rád és azt csinálja amit mondasz, így ha a kutyaiskolában nincs speciális foglalkozás, akkor nem sokra mentek vele, mert valószínűleg ott is azt fogja csinálni, amit mondasz, de feleslegesen fizeted ki érte a sok pénzt, mert gyakorolgatni mindenfélét otthon is tudsz vele. Tehát jól nézd meg, hogy hol mire helyezik a hangsúlyt, milyen foglalkozások vannak.
Ha pedig egyedül szeretnéd megoldani, akkor olvass valami könyvet, amiben részletesen írnak a falkavezér szerepéről és tanácsokat, tippeket is adnak ahhoz, hogyan lehet elérni a különböző szinteket és miként fejlődhettek, együtt a kutyával. Gyakori probléma az is, hogy valakié a családban a kutya, de a gazdán kívül jelen van egy nála "erősebb" személyiségű ember is, és akkor a kutya inkább őt ismeri el falkavezérnek. Például nálunk is volt ilyen, amikor én még általános iskolás voltam, egyszerűen nem tudtam még úgy megnyilvánulni, hogy a kutya az én parancsomra hallgasson, apámnak nagyobb tekintélye volt a szemében, pedig ő alig foglalkozott vele. Ez felnőtt emberekkel is megtörténhet, ha akad valaki akit jobban elismer helyetted vezérnek a családban, vagy esetleg össze van emiatt zavarodva és azért nem hallgat rád sokszor. Olyankor segít ha az adott személytől tanácsot kérsz, esetleg együtt gyakoroltok, de ezt át kell gondolni, mert sokszor az a megoldás, ha megkéred, hogy ő úgymond fogja vissza magát és te pedig következetesebben, erősebb kézzel bánsz a kutyával, hogy sikerüljön ezen változtatni, hogy ki a szemében a falkavezér.
Ja és mindenképp legyen kellően lefárasztva naponta, de ne csak testileg, hanem esetetekben (is) nagyon fontos, hogy szellemileg is! Játékkal, feladatokkal, taníts neki új dolgokat stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!