Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányféle kiskutya születik?

Hányféle kiskutya születik?

Figyelt kérdés
Ha a szukát befedezi egy kan, mondjuk a 10.nap, és rá 1 hétre befedezi egy másik, akkor a kiskutyák 2 különböző apától származnak majd? vagy ha az első fedezés sikeres volt, akkor a másodiknál már nincs megtermékenyités? probálok ezeknek utánaolvasni szaklapokban, de megoszlanak a vélemények. a zygoták csak a 21.naptól ágyazódnak be a méhbe. Ha a ráfedezésnél is volt megtermékenyités, akkor ott már 1 hét eltérés van a születendő kiskutyák kora között. hogy van ez? Érdekel a téma, de nem találok rá kielégitő magyarázatot.
2009. dec. 30. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
a másodiknál 99%, h nincs megtermékenyítés. az embereknél is lehet olyan, h később még egyszer van megtermékenyítés, tehát ikrek, de akár több hónap eltérés is lehet köztük....
2009. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokszor előfordul, hogy a kölykök nem egy, hanem több apától származnak. Ha a szukát megfelelő időben több kan is befedezi, akkor a kicsik egy része az egyik apára, a másik a másikra fog ütni.
2009. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Simán lehet!

A szukák a tüzelés alatt kb. 1 hétíg termékenyek, a kant is csak ilyenkor veszik fel, általában.

Elég sok az egy hét külömbség, így aztán a szülés időpontját is nehezebb lesz kiszámolni, nagyobb lehet az alomszám is, és a másodszori fedezés "termése" lehet, hogy jóval alul marad a fejlődésben méhen belül, nagyobb lesz a kockázat arra, hogy a kicsik életképtelenek lesznek.

A tenyésztők is 2 nap külömbséggel szokták a fedezést ismételni, pont a fent említett okok miatt.

Így ugye az alom sem lesz törzskönyveztethető, hiszen az apa is kétséges.

Pláne, hogyha csak az egyik kan fajtabéli, a kicsik sem lesznek mind fajtatiszták.

Nagy felelőtlenség volt ezt hagyni, hogy megtörténjen.

Üdv.

2009. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
itt nem konkrét megtörtént esetet kérdeztem, hanem feltételezés volt. csak mert szeretnék minél többet megtanulni, és a vélemyének eléggé megoszlanak.
2009. dec. 31. 00:56
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első véleményére nem igazán adnék, mivel az embernél sem úgy születnek az ikrek, ahogy leírta.
2009. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy mentett keverékem. A régi "gazdája" egyáltalán nem foglalkozott az anyjukkal, mászott rá minden kan, aki útjába került. 2 testvérét ismerem a kutyámnak, mindannyian teljesen különböznek, ha nem tudnám, hogy testvérek meg sem tudnám mondani. Az egyikkel kicsit hasonlítanak, de ezt is csak azután láttam meg rajtuk, hogy tudom, testvérek. Szerintem ez úgy lehet, hogy a termékeny időszakban ahány kan befedezi a szukát, akár mindtől is megtermékenyülhet. Nem vagyok biztos benne, hogy ez így van, de ha az én kutyám és testvéreit nézem, akkor ez lenne a logikus magyarázat. Az százezer százalék, hogy az enyém és a testvérek mind más kantól vannak, kettőt biztos tudunk is, kik fedezték be a szukát.
2009. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Egy hét eltérés kicsit sok.

De néhány nap eltéréssel bármikor.

Olyat is láttam már, hogy a kóbor kutyák sorbanálltak egy szukánál.


Az első válaszolót kérem, hogy menjen vissza az iskolába a biológia órára, mert az emberi ikergyerekek nem így készülnek!

2010. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hétfőn megyek az egyetemi könyvesboltba, Dr.Zöldág László könyvét vadászni:)))
2010. jan. 3. 11:51
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Kettőt légyszi, mert én évek óta vadászom és nem kaptam sehol! :)
2010. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az egyik internetes piacon van egy , de én egy kicsit soknak tartom 18 ezer ft.-ért. Az eladó is arra hivatkozott, hogy ez egy nagyon ritka könyv. VII, ker István u. 2. ott van az állatorvosi egyetem könyv és jegyzékboltja, én is ott probálkozom. A honlapjukon fennt van, és az uj ára 2400 ft. Remélem sikerrel járok.
2010. jan. 5. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!