Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ilyen agresszív?

Mitől ilyen agresszív?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hetes spánielem, aki nagyon agresszív. Nem játékosan, hanem vicsorít ránk, harap, kapkod utánunk, ha játszunk vele, ha simogatjuk. Bármikor, amikor rájön, de nem mindíg. Nagyon megütni merem. Rácsapok a fenekére, rászólok, akkor mégjobban támad. Próbáltam, hogy olyankor lefogom, és simogatom, de nem hagyja. Naponta többször is csinálja.

Mi lehet a baj?


2009. dec. 30. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Talán magát képzeli falkavezérnek. Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét. A neten is fentvan.
2009. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Még nagyon kicsi , de véletlen se bántsd kicsit se , az legyen a cél hogy bizalommal forduljon hozzád ! Lehet hogy egy ideig ilyen kis agresszív marad de te legyél akkor is gyengéd vele, idővel rájön hogy jót akarsz és ő is felenged.Ha nagyon agresszív és látod rajta hogy most nem akarja hogy közeledj hozzá akkor tartsd tiszteletben ezt ,és mindig legyél türelmes !
2009. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idős korban még elég korai a dominanciavita.

Lehet ez öröklött ideggyengeség is,spánieleknél nem is ritka.Lehetett a rövid kisd életében az emberrel rossz tapasztalata.Lehet szervi ok,valamilyen rejtett fájdalom.Utóbbi ok kizárására említsd meg állatorvosnak a problémát.

2009. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Pedig én nagyon szeretem, megteszek mindent!
2009. dec. 30. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk is ilyen volt a kutyánk(beagle), de valahogy ilyenkor nem tudom komolyan venni, olyan röhejes.csóválja közben a farkát...mostanra már kinőtte nagyjából.
2009. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy 9 hetes kiskutya nem érzi magát falkavezérnek, az idegrendszeri problémák sem mutatkoznak meg még nála, és nem is agresszív. A 3 felsorolt tulajdonság nem a kiskutyák szótárába tartozik.

A kutyád egyszerűen hihetetlenül aktív, éktelenül rossz, valószínűleg nagyon erős, már az alomban is az egyik legerősebb lehetett.

A kiskori durvaság egyik oka lehet a 6 hetes korban történt elválasztás is. Nem tudom, ti honnan hoztátok el, mennyi idős korában.

A vicsorgás egyszerre nagyon mókás és félelmetes egy csöppnyi kölyökkutyától. Ne rémítsen meg, a tűfogak és a 3-4kg-nyi szőrgombócból kijövő morgás nem veszélyes.

Ha morog, ha vicsorít, ha harap, szólj rá erőteljesen, hogy nem, nem szabad, hagyd abba a játékot, és hagyd ott a kutyát 10 percre. Rá se nézz, ne foglalkozz vele. Ha ráugrik a lábadra, le se szedd magadról, mert az is reakciónak számít.

Ha nagyon durva, rácsaphatsz egyet az orrára vagy a fenekére, esetleg fogd meg a grabancát, és rázd meg egy kicsit. Ne erővel, nem szabad fájdalmat okozni. A mozdulatban a "szellemi" erő a lényeg, hogy érezze, te vagy a főnök.

Amint meg vannak az oltásai, vidd sokat közösségbe, más kutyák közé játszani, a fajtársai fogják igazán megtanítani arra, mennyire erősen szabad harapni.

Légy vele következetes, határozott, már most jelöld ki a szabályokat, határokat, és mindig tartsd is be őket.

Olvasd el Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, sokat fog segíteni.

2009. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ne haragudjatok, 9 hónaposnak olvastam.
2009. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amit a 21:50-es írt az angyon hasznos. annyival kiegészíteném, hogy fel is sikolthaszt ha fájdalmat okoz, túl erősen harap...az alomtársai is ezt csinálják....és vége a játknak. egy ilyen korú kutya csak játszik és bár az embrek sokszor összkeverik az agresszióüval de a kutyák bizony így játszanak:)
2009. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Akkor csak akkor én értettem félre a kutyust! :)
2009. dec. 31. 11:31
 10/10 anonim ***** válasza:
nagyon 1szeru a dolog! ha rádvicsorit mondod neki : Fujj te és jol megharapod a fülit a drágának . megtanulja gyorsan mi a helyzet:):):)
2010. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!