Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Kuvaszról?

Mi a véleményetek a Kuvaszról?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 14:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk 12 éves korában hunyt el de egyáltalánnem volt vad. Imádtam, csak egy szeretet éhes maci volt.
2010. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért van az, ha a kuvaszomat elviszem sétálni, mindenki megállít és kioktat, hogy ez a kutya bolond meg, hogy agresszív. Honnan tudja, hisz nem ő van vele nap mint nap. Nem ő játszik vele, nem ő tanítja és egyáltalán nem ismeri a tulajdonságait? Miért könyvelték el a kuvaszokat rossz kutyának? Amerikában és más országokban miért nincs ilyen rossz hírük, mint nálunk Magyarországon? Meggyőződésem, hogy a kuvaszok igen is engedelmes, könnyen tanítható, és jó tulajdonságokkal rendelkező kutyák.Annyi a titka, hogy nem szabad megkötni, ütni-verni, oda kell rá figyelni és szeretni kell.Ha ezeket valaki be tudja tartani, akkor nem lehet gond.
2010. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%
Nagymamámnak is volt 2 kuvasza de az egyik már meghalt volt már vagy 15 éves de nem volt hamis mind a 2 nagyon arayos!
2010. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hetet neveltem fel ebből a magyar gyönyörűséges csodából.

A híre ellenére meg van minden testrészem. Fájó szívvel gondolok RÁJUK vissza - sajnos már a bárányfelhőket terelgetik az égi mezőkön.

Azt hogy milyen kutyák, mindig az dönti, hogy a kerítés melyik oldalán áll az ember !!!!!!!!!!!!!!

Gondolj bele......

2010. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
0%

Én nem szeretem,

1 et ismerek, de az egy idióta, nem tudják kezelni a gazdái, kinn hagyják az utcán, és nem lehet tőle elmenni az utca egyik végétöl a másikig, mivel az még azt is megharapja aki az utca túl oldalán a házhoz lapulva probál elmenni, gyerek, öreg nemszámít neki, mindent megtámadja.


Elég annyit mondani róla, hogy gázspray-el kell járnom, ha ki akarok menni a buszmegállóig.


Én egy életre megutáltam a fajtát.


Iknább Belga juhászt vennék, sokkal szebb és intelligensebb(emez meg tapasztalat mert az volt).

2010. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jó, hogy egy kutya alapján vonod le a következtetést, amikor az elmondottak alapján ez - ahogy minden egyéb, a kuvaszról és a komondorról alkotott negatív szterotípia - is a gazda felelőtlenségéből adódik! Miért? Mert nem tudja kézben tartani, ill. nem is tartja kordában kerítéssel. Inkább a gazdájára mondanám azt, hogy sík hülye!!! Képzeld, én meg már vagy 2 tucat kuvasszal találkoztam és állíthatom, hogy fantasztikus kutya. Volt velem is egy olyan, hogy egy kuvasz majdnem megharapott, csak a gazda hívószavára állt meg, de én voltam a hibás, mert nem megfelelően közeledtem, nem adtam tudtára, hogy megyek, hanem csöndben osontam :) És a gazda meg nem fogta pórázra, szabadon engedte az utcán...A többire viszont nem lehet kifogásom.:) Javaslom, ismerd meg a fajtát, ha szereted a kutyákat, menj el kiállításra, és rájössz, hogy a kuvasz milyen fantasztikus magyar fajta!
2010. jún. 4. 15:57
 17/23 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekünk nagyon sok kuvaszunk volt. illetve van is. Semmi probléma nincs vele/velük. Játékos ugyanakkor komoly is ha kell. Szereti a gyerekeket. Bár néha belefeledkezik a játékba és akkor kicsit durvább(tapasztalat, de sosem harapna meg) Akit szeret azzal nagyon kedves, viszont akit nem ismer azt viszont nem nagyon szereti, illetve nem engedi be. Viszont nagyon szeret sétálni és türelmes gazdáknak ajánlom, mert sok-sok türelem kell kell hozzájuk.

2010. jún. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
gyönyörű az eggyik kedvenc kutya fajtám!
2010. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

anyuéknak van egy ...12 éves soha nem volt beteg, de már erőteljesen öregszik

sose volt olyan jámbor kutya a családban mint ő

és abszolút nem hülyült meg öregkorára...csak ellustult..érthető

2010. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Kösssz.
2010. jún. 4. 22:23
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!