Nincsen kutyám, csak neten szoktam látni képeket, hogy azonos fajták gazdái összejönnek a kutyákkal. Azok jobban bírják egymást, vagy mi ?
2014. máj. 20. 00:18
1/10 anonim válasza:
Nem.. ez csak egy közös rajongás a fajtáért... mint pl. egy bizonyos zenei műfajért rajongó tábor, akik összetartanak és koncertekre járnak. :)
2014. máj. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Nem! A kutya nem ismeri ezt fel.
2014. máj. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Nem azért jönnek össze, de szerintem igenis tudják a kutyák a különbséget. A munkahelyemen 10 kutya van és az azonos fajtájúak mindig együtt vannak. A pireneusi hegyikutyák külön falkát alkotnak, a két border mindig együtt mászkál stb. A saját kutyámon (mudi) is észrevettem, hogy máshogy viselkedik a többi mudival.
2014. máj. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
A méret azért befolyásoló tényező. Egy nagyon nagy kutyával egy közepes méretű kevésbé tud játszani, mint egy hasonló méretűvel.
2014. máj. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Az en kutyam is jobban szereti a sajat fajtajat, messzirol kiszurja, barhol. Szerintem egyertelmuen tudjak, ki kicsoda. Egy beaglevel teljesen maskepp viselkedik, mint egy masik staffbullal, a jatek is masabb, pedig a mereuk ugyanaz. Staffbullokkal elengedi teljesen magat, felszabadultabb, boldogabbnak tunik, ahogy ugral korulotte.
2014. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Amennyire én látom, a mudi kifejezetten jobban elvan a többi mudival. Nekem az egyik mudim pl csak más mudikkal játszik. Vagy volt kutyaiskolában a csoportban két labrador, azok is folyton egymást nyúzták. Valószínűleg a hasonló méret és habitus lehet az ok.
De nyilván egy jól nevelt kutya a többi fajtával is sétáltatható együtt, ezért én is úgy gondolom, hogy az egyazon fajta együtt sétáltatása elsősorban a fajta iránti közös rajongás miatt van.
2014. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Mudiknál, goo denevér meg labiknál tűnt fel nekem is hogy valahogy szívesebben van el a fajtatársakkal. De bőrrel és bullterierek is előfordul.
Én arra gondoltam hogy ez azért lehet így mert azonos a vérmérseklet az energia szint stb.. jobban megtalálása egymással a hangot.
De pl az én mudim tökéletesen el van egy cane corso-val is meg egy valamilyen terrier keverék is.. de azért más ha mudikkal van együtt.
2014. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Amstaffom van és én is azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban elengedi magát staffik között. El van más fajtákkal is, de míg pl egy boxerrel inkább csak fogócskáznak addig egy staffival sokkal vadabban játszik és látszik rajtuk, hogy nagyon élvezik a dolgot.
Ettől függetlenül ez inkább a gazdákon múlik. Ez valami olyasmi, mint amikor a metron meglátod valakinél az egyik kedvenc könyvedet, vagy egy idegen ugyanazt hallgatja mint te. Nyilván ha ugyanolyan fajta kutyátok van, már megvan a közös érdeklődési kör.
2014. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Nekem vizslám van, jól kijön minden fajtájú kutyával, kicsikkel-nagyokkal. De az is igaz, hogy a legnagyobb bandázásokat más vizslákkal szokta csapni, mert nagyon hasonló "stílusban" játszanak, rohangálnak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!