Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi legyen?

Most akkor mi legyen?

Figyelt kérdés
Kap a cvalád egy kutyát és apukám argentin dog-ot akar én pedig németjuhász keveréket. Most mit tegyek?
2009. dec. 28. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szavazzatok.
2009. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ attól melyikre van pénzetek. Egy jó argentin dog nem két fillér, 100-150 alatt nem igen kapsz. És mivel egy nagyon érzékeny fajta így megéri megnézni honnan vesz az ember, mert nagyon könnyen kikaphat egy beteges, vak, dp-s kiskutyát, ami aztán senkinek nem jó.

Egy németjuhász mixet sokkal könnyebb beszerezni. Ráadásul ha menhelyről hozzátok el, akkor megmentitek az ő életét is és annak a kutyusét is aki az ő helyére kerül.

Az is kérdés h ki fog vele foglalkozni. Ha nem apukád, akkor véleményem szerint ne ő határozza meg a fajtát.

2009. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát tudod ez egy elég rossz kezdet a kutyatartáshoz.

Ha már most vita van mi lesz később...szerintem most jó előre beszéljetek át mindent! (ki eteti majd, mit csináltok vele, viszitek-e suliba vagy sem, mennyit szántok rá havonta...stb.stb.) így később elkerülitek az újabb vitákat és ezek az apró részletek talán a fajtaválasztásban is segítenek majd.

2009. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Argentin dognál van fajtamentés, kettő is, ha jól láttam, onnan is örökbe fogadhattok.


[link]


[link]

2009. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásban vagyok, mert ha kaptok kutyát akkor nem tudom min vitatkoztok ( a fajtája nem fog változni). Ha vesztek kutyát és még nem döntöttétek el honnan, akkor értem. Amíg nincs a családban mindenki számára elfogadható kompromisszum, ne hozzatok kutyát, mert utána lesz igazán nagy baj.

Hisz akinek az akarata nem érvényesül, az dacból nem fog foglalkozni a kutyival. Mondván "nem az én kutyám, foglalkozzon vele a gazdája".

2009. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki foglalkozik majd vele? Mert ha apukád, akkor jár neki az argentin dog, de ha te, akkor bunkóság nem figyelembe venni a te akaratodat.
2009. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyém lenne de apum nagyob ellenkezik és nem akarom meg sérteni azt mondtam neki hogy menjünk el egy menhelyre és ha van ott olyan kutya ami nagyon megtetszik nekünk és ő is szeret minket akkor elvisszük, ha nem akkor meg nézünk több kennelt és több kutya fajtát,így már valamelyest engedett de még mindig ellenkezik.Jól döntök ha én is lemondok arról amit szeretnék és ő is aztán majd találunk egy olyat ami mindkettőnknek tetszik?
2010. jan. 14. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!