Mit lehetne tenni hogy ne legyen ennyire dominans?
Így van, ahogy az első írja. Ha pedig mégis dominancia, az miért baj? Egy domináns kutya nem kezdeményez verekedést, balhét, de egy agresszív igen. Viszont a kettő nem ugyanaz.
Illetve nem lehet, hogy félelemből, bizonytalanságból viselkedik így? Mert ha kimaradt a szocializációja, akkor simán támadhat pl. félelemből is, már ha támad...
Ha domináns a kutya, az is marad. A megoldás az, hogy a gazdája még nála is dominánsabb legyen - ne csak álljon és nézze, mit csinál a kutyája, hanem tartsa kézben, nevelje.
Cesar Millan, Jane Fennel könyvek alapnak, majd kutyaiskola, házhoz járó kiképző segíthet, ha nem tudod, merre indulj.
például elmehetnél egy kutyasuliba ,ahol is megmutatnák neked , hogyan is kellene viselkedned a kutyáddal.
ne csodálkozz,ha egyszer olyannal találkozol, aki bár képes kézben tartani a kutyáját, de látva a te kutyád tiszteletlen viselkedését,egyszerűen hagyja ,hogy az ő kutyája kutyaként viselkedjen ! ami egyet jelent ,a kutyádnak komoly sérülései lesznek. a szocializáció,és az alapvető nevelés hiánya miatt a kutyád nem tanulta meg a társas viselkedés szabályait. engedd be 10-15 nagyobb testű komolyabb kutya közé,és meglátod mi lesz. a kutyádat kiközösítik ,gyakorlatilag elzavarják,és a falka domináns kutyája rosszabb esetben maradandó sérülést okoz neki. mert a kutyák falkában élnek ,és a falkának csak 1 vezére van !
nekem is kutyasuliban mutatták meg, hogyan kell bánni a domináns kutyussal :)
egyébként szerintem picit van köze a szocializációhoz, az én kutyám (Vinnie, 1 éves lett nemrég) speciel 7 hónapos koráig nem is volt kutyák között, és amikor elvittük kutyaoviba, elég dominánsan viselkedett mindenkivel. a domináns kutyának rengeteg önbizalma van a többi kutyával szemben, ezért is, mikor odamegy valamelyikhez, peckel, kihúzza magát, ráül, és mivel az enyém agresszív is volt, morgott, és ami nagyon fontos, a vizeletét elkaparta (amivel ugye azt szeretné elérni, hogy az ő szaga minél több helyen ott legyen, de ez nem jó). a kutyasuliban ezt általában a gazdik és az oktatók "letiltják", vagyis mondhatni, megbüntetik a kutyát. a mi kutyasulinkban köves kannát használunk, amivel nem tudunk kárt tenni a kutyákban, félre értés ne essék: a hangtól félnek, amit a kanna falához csapódó kövek produkálnak. repült egy-kettő ezekből az eszközökből, valamint mérgesen és hangosan kiáltottuk a nevét, és láss csodát, a kutya rájött, hogy nem jó, amit csinál. mindjárt behúzta a farkát, és normálisan játszott a társaival, sőt, itthon is sokkal visszafogottabb. próbáljátok meg!
kutyasulik a legtöbb esetben a honlapjukon közzéteszik az áraikat . a tagdíj befizetéséért cserébe ( 9 000.-ft / év körül ) általában heti egy nap, ami legtöbbször vasárnap :) egy 1,5-2 órás alapképzést kapsz .
a komolyabb személyre szabott képzések ára 1 500.-ft -/ óra, vagy alkalomtól indul.
de a híres :):):):) tükrös tanfolyamok ára :) na ezt inkább .............................................................. :)
Elore bocsi az ekezetek hianya miatt!
En egy hathetes alapkepzesen vettem reszt, 30 ezer forint volt es szombaton illetve vasarnap is voltak kepzesek. Kulonbozo kedvezmenyek vannak ivartalanitott kutyak, mentett kutyak szamara ott, ahol mi tanulunk. :) Eloszor oszinten draganak talaltam, de mar az elso alkalomnal lehetett erezni, hogy nagyon jo tarsasagba kerultem es hogy tenyleg nem a sajat erdekeiket veszik figyelembe az oktatasnal, tenyleg odafigyelnek a kutyakra, a gazdikra. Nezd meg: Akela Kutyaiskola
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!