Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám...

Mit tegyek, hogy a kutyám tudja, hogy én vagyok a gazdija?

Figyelt kérdés
hamarosan kutyát fogok venni, de mivel csak hétvégén vagyok itthon, addig szüleimmel lesz . nekik semmi kifogásuk ellene, nagyon szeretik az állatokat, és most nincs más állat a háznál. de én azt szeretném, ha ennek ellenére engem tekintene a gazdájának, csak erre semmi esélyt nem látok. mit kellene tennem? nem tudom magammal vinni és nem csak játszani akarok vele mikor itthon vagyok:S
2009. dec. 25. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit nem tehetsz azon kívül, hogy sokat foglalkozol vele amikor ráérsz. Ennek ellenére nem hinném, hogy téged tekintene gazdijának, ha a szüleid etetik, sétáltatják a hét legnagyobb részében. Tulajdonképpen miért kell neked kutya? Mert ha csak te szeretnéd és a szüleid rábólintanak, de ők nem szeretnék igazán akkor felesleges a nyakukba varrni a kutyust. Ez nem lenne jó senkinek, se a kutyának, ha a szüleid nem foglalkoznak vele eleget, se neked, mert akaratod ellenére nem te lennél a gazdája, se a szüleidnek, mert a kutya sok gonddal jár. Szerintem akkor vegyél kutyát, ha van lehetőséged igazán gondoskodni róla, ne csak azért, hogy legyen. Nekem is nagy álmom egy kiállítási collie, de lemondok róla, amíg nem tudnám a legjobbat nyújtani neki.
2009. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azért szeretnék kutyát, mert imádom őket, és sajnos a labradorunk tavaszon elpusztult. azóta nem vettünk kutyát és már a szüleimnek is hiányzik, szóval nem varrnám a nyakukba mert ŐK IS SZERETNÉK. olyan fajtát választottunk, ami mindenki számára megfelelő. nekik kényelmesebb az, hogy a lakásban van, ezért lemondtam a bobtailről és a si-cut választottuk. és azért szeretném, hogy engem tekintsen a gazdájának, mert még soha nem volt olyan kutyánk, akinek én lettem volna az igazi gazdija, és az én ötletem volt, hogy vegyünk egy fajtatiszta kutyát [eddig keverékek voltak], én gyűjtök rá 2 hónapja. köszönöm a választ
2009. dec. 25. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Te nem leszel ennek a kutyának a gazdája, mert nem veled lakik, nem te eteted, nem te sétáltatod, de hát ez logikus. Majd ha lesz saját lakásod, akkor vegyél olyan kutyát, amit a magadénak szánsz.
2009. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
jól látod, hogy nem sok esély van rá, hogy téged tekintsen gazdinak... családtagnak fog tekinteni, de biztos nem te leszel a no1.:)
2009. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Nagytestűnél fontos a gazdi személye. De egy shi-tzunak tök mindegy, az nem egygazdás kutya, akit úgy kell nevelni, kutyaiskolázni, meg fojtónyakörvezni... Az egy szobadísz...
2009. dec. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, a si-cu ugyanolyan kutya, mint a többi, csak kisméretű, ettől az igényei nem térnek el egy nagyobbétól. Az ilyen "okos" kutyatartók miatt hiszi mindenki, hogy a yorki és társai nevelhetetlen, buta kutyák.
2009. dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!