Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a 3,5 hónapos...

Mit tegyek a 3,5 hónapos szobakutyummal? Ha egyedül van mindig nyüszít.

Figyelt kérdés

8hetesen hoztam el. Csak akkor nyüszít,ha egyedül van,pl ha van a szobámban,én pedig bezárom az ajtót,akkor addig nyüszít,amig valaki be nem megy hozzá.

Erről hogyan szoktathatnám le? Azért mégsem tudok vele lenni minden percben:S


2009. dec. 22. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Jó lenne tudni a fajtát!Amúgy elég picuri még ez természetes,fokozatosan szoktasd hozá az egyedül léthez előszőr csak 5 perc,aztán 10,aztán 20,40 stb..Fontos,hogy ha vissza érsz agy neki juti falatot akkor tudja,hogy megéri várni és nem hagyod el sok sikert:)
2009. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Westie

2009. dec. 22. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás. 3,5 hónapos kutyánál ráadásul nem is meglepő.


Ebben a könyvben megtalálod a választ: ***** Ingyen letölthető.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezzel azért vigyázz, az egyik ismerősöm elkapatta a yorkiját, és nem lehet egyedül hagyni, mert nyüszít, vergődik, tombol. Társasházban laknak, és folyton úgy kell egyeztetni, hogy valaki legyen otthon, különben a szomszédokat zavarja.
2009. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a tacskóm csinálta ezt, mivel társasházban lakunk 8 évig problémát okozott, utána egyik rokonunkhoz került, aki családiházban lakik, és ott hogy végig kint lehetett az udvaron ahol volt másik kutya is, már nem nyüszített.


Leszoktatást próbálta, úgy hogy kevés idővel kezdtem az egyedül hagyást, majd visszatértem jutalom, és fokozatosan próbáltam növelni az intervallumot, de csak addig nem sírt, ameddig a közelben voltunk(pl lépcsőház előtt). Nálam ez sajnos nem jött be.

2009. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne menj be hozzá se te se más, ha nyüszít. Legyen bent vele kedvenc játéka, rágható játék a legjobb, jó lenne lefárasztanod mielőtt magára hagyod, akkor talán el is aludna és nem tombolna. A kutya hamar megjegyzi, hogy ha nyüszít eléri a célját és nincs egyedül, tehát ez a jó taktika arra, hogy elérje, amit szeretne. Erre rászoktatni jóval könnyebb, mint leszoktatni. Határozott fellépéssel nem lehetetlen. Hagyd magára, ha csöndbe marad, akár csak egy fél percre is, menj be, adj jutalomfalatot. Ha nyüszít ne vegyél róla tudomást. Rá kell jönnie, hogy nyüszítéssel nem ér el semmit.

Az én kutyám 2 hónapos korától 4-6 órákra egyedül volt és szerintem talán az első két napban volt egy pici sírás, de azóta semmi probléma.

Menni fog, csak bizonyítsd be neki, hogy akaratosabb vagy mint ő és az lesz, amit te szeretnél, akkor is ha a világ legnagyobb hisztijét produkálja neked.

2009. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
09:22-nek: Álljál már le ezzel a szeparációs szarsággal nincs semmi köze hozzá. egyszerűen csak kicsi még a kutya és nem szeret egyedül lenni.
2009. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Épp az a baj,h túl sokat van vele foglalkozva. A kutya nevelése sokban hasonlít a gyerekneveléshez. Ha a pici gyerek is sokat van kézben és csak néha teszik le persze,h egyből sírni kezd, anyuka meg felkapja vissza ölbe, ahol ismét csöndben van a pici. A kutyusoddal is ez a helyzet.

Nem kell figyelembe venni a sírását. Kicsit foglalkozzatok vele kevesebbet. Játssz vele naponta többször rövidebb ideig. Mikor nagyon benne van már a játékban, akkor hagyd abba, hagyd ott a kutyust, ne foglalkozz vele bármit is csinál. Meg kell szoknia,h nem ő a főnök és nem az van, amit ő szeretne.

2009. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Előfordul, hogy nyüszít a szobádban, te meg bemész hozzá, és megnyugtatod egy kis simivel, becézéssel? Mert ha igen, ezzel azt erősíted benne, hogyha nyüszít, az a gazdinak tetszik, hiszen simit kap érte, meg babusgatást. De ha leszídod az megint nem jó, mert azzal is elérte a célját: foglalkoztál vele. Hozzánk átjárt a szomszédnéni beszélgetni szegénnyel ajtón keresztül, mert úgy sírt ha nem voltam otthon. Sajnos őt is fel kellett világosítanom, hogy ha odamegy, és zörög neki, meg beszél hozzá, attól csak még jobban fog sírni. Nagyon nehéz, de én mikor az enyém kicsi volt, és műsorozott, ráhangsítottam a zenét, hogy ne szakadjon meg a szívem a sírásától, és nem törődtem vele egyáltalán. Ha jó ideje csendben volt egyedül (mert pl elaludt) akkor bementem hozzá, és megszeretgettem. Mostmár két éves, soha egy szava sincs.
2009. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!