Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek alkalmas vagyok?

Szerintetek alkalmas vagyok?

Figyelt kérdés
Első kutyámat szeretném hazahozni!Elolvastam Jan Fennel könyvét is,rengeteg más kutyás könyvet,itteni kérdéseket is itt válaszokat találtam,hogy mikor mi a teendő.Oltásokra esetleges betegségekre,tápra játékokra van pénzem lenne időm vele foglalkozni és tanítani,nevelni.Alkalmas vagyok egy jó gazdi szerepére?
2009. dec. 21. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen
2009. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
A felsoroltak után te nem érzed magad annak? Mert nekem úgy tűnik az vagy. Még egy kis önbizalom kéne talán.
2009. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy elméletben tudsz kutyát nevelni, van pénzed, meg időd, még nem leszel alkalmas.


Ha tudod, hogy iszonyatos felelősség, ha felfogtad azt, hogy egy élet boldogsága, szépsége múlik rajtad, ha tudod, hogy TE leszel egy élet értelme, és belegondoltál abba, hogy jó esetben 10-15 év múlva is van-e helye annak a kutyusnak az életedben, akkor igen. :)


Kétségeid vannak, és ez jó. Én egy hónapig kétségek között vergődtem, de közben megszállottan kerestem a nekem való kutyust. Majd megtaláltam. Amikor találkoztam Vele, elmúlt minden kétségem. És jó gazdi lettem.


Fontos, hogy csak azt a kutyust hozd el, akivel kapcsolatban az első találkozáskor semmilyen kétség nem merül fel benned. Minden kölyök kutyus édes-aranyos, szeretnivaló, de nem mindegyik lesz igaz társad. Ha eléggé ismered magad, akkor sem lesz könnyű a választás.


És ne érezd magad szívtelennek, ha egy kutyust nem hozol el. Jót teszel vele neki is és magadnak is :).


Sok sikert és nagyon sok örömöt kívánok hozzá neked. :)

2009. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyvből nem lehet tanulni a kutyázást. Mert pl lehet hogy tudod mit kéne csinálni, de mi van ha a kutyád nem reagál arra amit a Fennel javasol vagy itt az oldalon írnak hanem kiröhög, és mi van ha lelkibeteg lesz tőle? És ha tudod hogy most rosszat csinál de ránézel és nem tudod megbüntetni mert olyan cuki? Ehhez kell egy kis tehetség is a kutyákkal kapcsolatban. Persze azért igyekezettel majdnem mindenkiből lehet jó gazda. De biztos jó gazda leszel.
2009. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben tisztában vagyok vele:)
2009. dec. 21. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

18:28-as vagyok.

Akkor hajrá :)

2009. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt gyakorlatban is mind becsületessen kivitelezed,akkor jó gazdi leszel!;)A kutya megfogja hálálni a gondoskodást,törődést ebben biztos lehetsz;)
2009. dec. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2009. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az "ölembe pottyant" egy kutya 14 és fél évvel ezelőtt. sosem kérdeztem meg magamtól, hogy jó gazdi vagyok-e? Az első félrenyelt falatnál magától értetődő volt, hogy fejre állítom. Az első komoly sebesülésnél nyomókötést tettem rá, pedig azt sem tudtam, mi az. Az első nyikkanására fent vagyok éjjel, pedig úgy alszom, mint a tej. A szeme állásából látom, hogy fáj-e valamije. Alkalmas vagyok? Sosem kérdeztem magamtól. "Csak" szeretem és gondozom 14 és fél éve...

Te is így leszel, majd meglátod.

2009. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsés az, akinek jó kutya pottyan az ölébe, és semmi más nem kell, csak hogy szeresse! Ezek hálás kutyák!

Bárcsak mindig így lenne!

Szerintem szuper, hogy előtte kiokosította magát, mert ha egy makacs kutyája lesz, vagy egyéb problémás, akkor majd tudni fogja, mi a teendő vele, és nem berakja egy menhelybe!

Ahogyan sokan teszik!

Nekem az elsőcvel nem volt semmi gondom, a másikkal viszont, aki eredendően a páromé volt, azzal igen! És bizony kellett hozzá a Jan Fennel!!!!!!!

Én örültem volna, ha még a végkifejlet előtt valaki ajánlotta volna, de mindenki azt mondta, hogy adjuk vissza menhelybe, vagy altattasuk el!

De én ezt nem engedtem!!!

És az itteniek javasoltak jó dolgokat, mert végső elkeseredésünkbe itt kértem segítséget!


Azóta minden rendben!

Folytatjuk a munkát!


A kérdezőnek sok sikert, és boldogságot kívánok!

És a leendő kutyájának is!

2009. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!