Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek csak domináns...

Szerintetek csak domináns őrző-védő kutyából lehet jó birtokörző?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem nem!

Az, hogy domináns az egy dolog.

Nem ez a lényeg, hanem az, hogy hogyan van kiképezve, nekünk kettő kutyánk van, az egyik tökre aranyosnak néz ki, és kiskutyaként az is volt, ma már szinte az utcába se jönnek be miatta.

a másik pedig valszeg aludna ha betörnének a házba, pedig az egy eléggé brutálisan kinéző(ha ideges, akkor az is) kutya.

a lényeg a kutya kiképzése, ha ezt gyorsan akarod megoldani akkor ugye iskola...(de akkor ugye sokszor a kutya már nem lesz játékos, csak fegyelmezett, a képzés fajtájától függ)

2009. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Nekünk volt egy nagyon aranyos ,játékos ,szelid fekete labrador vizsla keverék kutyánk.Sajnos már meghalt 13éves volt.Utolsó napjáig nagyon türelmes volt és nyugodt, sose bántott senkit ,a gyerekeket imádta. DE a kerítésnél úgy ugatott mint egy Őrült, rögtön észrevette ha jött valaki a kert végéből is rohant.Az idegenek nagyon féltek tőle. Mi erre nem tanítottuk , magától volt ilyen.
2009. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Attól hogy őrjöng, még nem biztos hogy jól őriz.

Amúgy szerintem nem. Az én kutyáim mudik. Nem őrző-védő fajta és nem is domináns. Bár attól függ kivel. Én csúnyán nézek rájuk és már előttem fekszenek, más emberre rá sem bagóznak, és egy másik kutyát is elintéznek ha az bántja őket. Elsőre mindenki cukinak tartja őket, de ezt már páran megbánták. :D De nem is tanítottam őket erre. Megvédtek már az utcán is.

2009. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legjobb egy mérgelődős-félős apró jelzőkutya, mert hangos, mellé pedig valami robosztus masztiff, aki mamlasz ugyan, de félelmetesen néz ki :) Így ha gáz van, a kicsi kelti a nagyot, és kész is a riasztórendszer :)
2009. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem. A túlzott dominancia elsősorban a gazdival és más kutyákkal való kapcsolatban mutatkozik meg (nem szót fogadás, falkavezéri pozíció folytonos megbombázása, illete kutyákkal szemben túlzott erőfitogtatás, esetleg agresszió).

Nagyon kevés kivételtől eltekintve minden kutya őrzi a területet, ha azt a magáénak érzi. Akkor érzi a magáénak, ahol ő boldog, kiegyensúlyozott lehet, ahol van kit megvédenie (család).

És megint egy másik kérdés az, hogy a kerítésen kívül elhaladó dolgot jól megugatja, és ha betörnek, mi a reakciója. Nyilván az őrzés-védésre tenyésztett fajtákban erősebb az ösztön, ők inkább elbánnak egy betörővel, mint pl. egy labrador.

2009. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"egy másik kutyát is elintéznek ha az bántja őket." Bocsi, de ettől még nem biztos, hogy jó őrkutyák, csak van életösztönük.
2009. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!