Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megeszi a zoknit, mit tegyek?

Megeszi a zoknit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
an egy 8 hónapos ktyusom (labrador-spániel keverék). Kölyök korában kapott egy zoknit, azzal aludt, meg játszott sokat. Aztán egyszer megette (egyben, de szerencsére kihányta). Akkor elkoboztam tőle, azóta lopkodja a zoknikat a szennyeskosárból és a szárítóról is. Mindenfélét kipróbáltam már, de nem ülhetekj egész nap mellette azt ellenőrizve, hogy nem lopott-e el egy zoknit, ráadásul a lakótársam is elég trehány, és a kutya hamarabb találja meg a szétszórt zoknijait mint én :S. Hogy szoktassam le róla?
2009. dec. 20. 22:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért...
2009. dec. 20. 23:02
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
mikor elveszed tőle büntesd meg érte!mond neki h nem szabad!és majd lassan megfogja tanulni h nem szabad neki elvenni.de egyébként meg tedd el a zoknikat olyan helyre ahol nem tudja elővenni,a lakótársad meg kérd meg h ő se legyen trehány!!!
2009. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, h ezt már próbáltam, de a szárítót nem köthetem a plafonra, h ne érje el. Valami olyan módszer kellene, ami nem egy "nem szabad"-ból áll. Az nem működik (türelmes voltam, 3 hónapja ezt játszom).
2009. dec. 21. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki egy olyan játékot, ami sokkal érdekesebb a zokninál. vannak olyan labdák, aminek a belsejébe kaját lehet rejteni, az én kutyám körül megszűnik a világ ha odaadom neki.

a másik ötletem, hogy meg kell tanítani neki a "hagyd" parancsot, és ha jól csinálja jutalomfalatokkal bombázni. nem tudom eleget foglalkozol-e vele, de most van abban a korban amikor a legjobban tanítható, a legfogékonyabb a külvilágra:) nem büntetni kell, hanem tanítani, motiválni.

amúgy a szennyeskosárból a zoknit, fehérneműt a szagok miatt nyúlják le, szinte minden kutya. olyan helyen tároljátok, ami a lehető legjobban zár, pl fém vagy hasonló. a szárítóra lehet kapni ilyen külső védő szövetet, olyan mint egy szúnyogháló zsák, eredetileg azzal a céllal készült, hogyha valaki az ablakba teszi a szárítót, ne vigye a szél japánig a ruháit.

2010. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kattints erre az oldalra, jelizz be és ott kérdezhetsz a szakértői fórumban egy csomó képzett szakértőtől! www.farm.hu van ott aĺlatorvos, macskatenyésztők, menhelyvezetők, ktyaterapeuta meg minden! :)
2010. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmnek boltak ilyen problémái a kutyusával, avval a külömbséggel, hogy ő széttépte. Egyszerű a megoldás. Pár zoknit fel kell áldozni!-> 1-2 zoknit kenny be erőspistával, vagy tegyél bele fokhagymát, vagy valami számára kellemetlen ízű dolgot! 1x 2x megízleli, és rájön arra hogy nem érdemes a szájába venni.

Ha ez nem jön be, válts öblítőt. Lehet hogy az öblítőben van valami amitől finom falatnak gondolja azoknikat.

Remélem sikerül a kis garázdát rábírni a helyes viselkedésre! :) Az a lényeg hogy magától jöjjön rá!

2010. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2010. jan. 3. 13:31
 8/9 anonim válasza:
100%
Hát áztasd be ecetbe, vagy kenj rá erős tormát. Egy-két alkalom, és abbahagyja. Az enyém igy hagyta abba a szekrényrágást.
2010. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sikerült elérni valamit?
2010. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!