Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáitok is falánkul esznek,...

Kutyáitok is falánkul esznek, pabzsolnak, szinte már falnak? Vagy csak az én kutyám ilyen, vagy ez fajtától függ?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik kutya ilyen, másik olyan. Az enyémek imádnak enni és falnak. De az legidősebb már elég nyugisan eszik.
2009. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
az én kutyám is rendesen fal.a másik meg szép nyugisan eszik
2009. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ketten habzsolnak,egy pedig urasan megebédel.
2009. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem van. Híresen falánk fajta amit szeret azt habzsolja mint állat, meg se rágja csak nyeli szinte ezért nem is kap csontot például. De a tápját nem zabálja annyira. :D Valszeg azt nem szereti :D
2009. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor megnyugodtam

nekem westiem van szuka..és nm tudom hogy leszokatni rólla hogy ne faljon hanem inkább nyugodtan egye meg.

2009. dec. 20. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám régen nagyon falt. Sokszor már fulladozott is. :S Meg annyira gyorsan evett, rágás nélkül, hogy félre is nyelt. Mióta a Biomill classic complete tápot eszi, azóta leszokott róla! Nagyok a tápszemek és olyan az alakjuk, hogy mióta ezt eszi, olyan lassan kajál, hogy már nekem sok! :D Minden falatot egyenként megrág! És azt vettem észre, hogy azóta, ha időnként más tápot adok neki, most már azt is megrágja! :O Nem tudom, van-e összefüggés a falás és a tápszem milyensége között, mert ugye szinte mindnek az van a zacsijára írva, hogy az alapos rágás érdekében ilyen meg ilyen tápszemek vannak, de ennél a tápnál ez tényleg igaz! Meg az én kutyám esetében...

A másik kutyám (kölyök) viszont fal és néha ráveti magát az előbbi kutyám biomill-jére is és azt is egészben nyeli, aztán ki is hányja egészben azon nyomban, majd föleszi újra. :S Nem tudom, mitől függ ez, de lehet érdemes kipróbálni másféle tápot is, amiben nagyobb tápszemek vannak, hátha. Egyik kutyámnál használt, másiknál nem. Remélem azért mire felnőtt lesz, kinövi a kölyök is ezt a mérhetetlen falánkságot, mert az is annyir habzsol, hogy szinte fulladozik közben. :S

2009. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha habzsonak, az enyém is csinálta (mind a 4). A mostani kutyusom már leszokott róla. Általában fajtafüggő, de nagyon jellemző pl azoknál a kutyáknál akik kölyökkorban az alommal egy tálból ettek. Ösztönösen rászoktak, hogy aki gyorsabban eszik, annak több jut, ergó életben marad.


A mostani kölyök 8 hónapos, akkor szokott le a zabálásról, amikor rájött, hogy ha lassan eszik sem veszem el tőle :D... De nagyban hozzájárlt az is, amit előttem már írtak, hogy nagyobb szemű tápra váltottam :).

2009. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fajtafüggő, hanem egyénfüggő. A pörgős, mozgékony, aktív, illetve az éheztetett, sokat nélkülözött kutyák hajlamosabbak gyorsan enni, de ez is csak egy általánosítás.

Az enyém nagyon szép, jó tempóban eszik, nagyon jó étvággyal, de nem mohón, mindent rendesen megrág. Öröm neki főzni, és nézni, ahogy vacsizik :).

22:51-es: igen, teljesen igazad van, hogy az alomban hamar rájönnek, aki gyorsabban eszik, annak több jut, de áruld el, hogyan lehet külön etetni őket? Mert ha mindenkinek van külön tányérja is, úgyis beleesznek egymáséba. Amelyik a legtöbb tányérból akar enni, a végén annak jut a legkevesebb a sok jövés-menés miatt :).

És ha külön rakod őket, a kiskutyáknak kimarad egy fejezet a szocializációs tankönyvből (táplálék körüli viselkedésformák).

Ez nem kötözködés a részemről, inkább egy kellemes vita.

2009. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

hát jócskán kap enni a kutyám és hanyagolva sincs.

Amióta nálam van azóta iylen mohón eszik

de valaki nem tud egy jó módszert hogy letudjam szoktani erről vagy felesleges lenne leszokatnom?

2009. dec. 21. 11:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Adj neki lábszárcsontot (politikusét is lehet, ha marháé nincs), az nem kacsaeledel, hogy csak nyelni kell. Legalább nem lazulnak és hullanak ki idő előtt a táptól fogkövessé vált fogai.
2009. dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!