Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a séta közben a...

Mit kezdjek a séta közben a kutyába ragadt hógolyókkal?

Figyelt kérdés

Most hogy esik a hó és kint voltunk sétálni, nálunk nem sózzák az utat szerencsére, de a hosszú szőrű kutyámba öklömnyi hógyolók ragadtak a lábán, a hasán, stb... de annyi, hogy menni nem bír tőle... így séta közben 500 m-ként megálltunk, és próbáltam leszedni ezeket a hógolyókat, amik jó kemények és baromi nehéz leszedni...

van bárkinek bármi ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban?...


2009. dec. 17. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a palotapincsivel jártunk így mindig...

Sok türelemmel (gazdi és kutya részéről egyaránt) le lehet morzsolgatni róla. Ha nagyon nem megy, akkor séta után egy kis kis langyos vizes rongyos csutakolás/hóolvasztás, és szárogatás után mindenki mehetett a dolgára immára hótalanul :)

2009. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elolvad, nem? Amint hazaértetek, a kutyának egy langyos tiszta vizes átmosás, esetleg langyos vizes zuhany, utána alapos szárítással, hogy meg ne fázzon.


Legközelebb pedig érdemes a kutyára valami kabátszerűséget adni, hogy a szőrét védje a sok hótól.

2009. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát a probléma igazából a séta közben van... ma séta közben is vagy 10x álltunk meg morzsolgatni... nem kis golyók ám, tényleg nagyon össze tudja szedni...

ruha... ezen én is gondolkodtam, eddig roppant cikinek találtam, de lehet, hogy nem hülyeség annyira, mint ahányan szapulnának vele, hogy fúj, ruhás kutya?...

2009. dec. 17. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nyolc kutyám van, vizslák, közép-ázsiaiak, a vizsláknak van egy kis mellényjük. nem ciki, én meg letojom ha azt mondanák is. egyszínű kék van nekem
2009. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem shih-tzum van... ilyenkor mindig adok rá kabátot... hogy ne járjunk igy mint te:P fenn meg langyos vizzel lábmosás, utána jól áttörölgetem.
2009. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kabát igenis jó ötlet a lakásban tartott kutyáknál! Te sem egy pulcsiban/pólóban mész le az utcára sétálni, ill. nem bundában ücsörögsz a lakásban sem. Oké, hogy van szőrük, de a lakás hőmérsékletéhez alkalmazkodnak, hisz ott vannak többet. Mi is mindig adtunk kabátot a kutyákra. Egyáltalán nem ciki.
2009. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát jó, akkor veszünk kabátot... soha nem godnoltam volna, hogy ilyet fogok tenni, de ha kell, hát kell :) köszi a válaszokat!
2009. dec. 17. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű, menő kis kabát vagy pulcsi egyáltalán nem ciki, és egy lakásban tartott kutyánál, vagy mondjuk egy kerti vizslánál éjszakára kell is.

A ruhát akkor fújjoljuk, ha valójában a gazdi a divathóbortjait mutatja be a kutyáján.

2009. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!