Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezelik így a yorkit?

Miért kezelik így a yorkit?

Figyelt kérdés
A Yorki ugyebár egy terrier..de az emberek egy kicsi kis ölebnek hiszik akikel kozmetikuskoz járkálnak meg visszik ide-oda és tele rakatják minden hülye masnikal meg hasonló dolgokal..Mérnem Terrierként kezelik?És mér van minden 2. embernek Yorkija?
2009. dec. 16. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem kezelik úgy, mert valójában sem a kutyákról nincs fogalmuk, sem pedig erről a fajtáról. Bennük van egy kép, hogy ez a "masnis" kutya, szép hosszú selymes szőrrel és ennyi. Aztán mikor problémás lesz, meglepődnek, vagy még azt is jaj de cukinak találják.

Szerintem akiknek ilyen ölebeik vannak -tisztelet az elenyésző kivételnek - azok legtöbbször divatból vagy divatkelléknek vesznek kutyát, nem a kutya, a kutyázás miatt.

Én is elég kevés yorkist látok, aki kutyának kezelné a kutyáját, sajnos. Viszont az ilyen ritka látvány mindig csodálattal tölt el, hogy mi mindenre meg lehet egy yorkit tanítani és milyen okos kutya! Több kéne az ilyenekből, sokkal!

2009. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A yorki egy tömegkutya, és mivel minnél jobban reklámozzák annál több embernek kell, de mível nagyon drága ezért elkezdik mindenféle kutyákkal összepárosítani és tiszta ideggyenge selejt a nagy százaléka... egyik szomszédom (örülök ha nem látom a fejét!!!!) lopott!!! egy yorkit és a palotapincsijével pároztatja évente kétszer és a kiskutyákat yorki néven 20ezerért árulja!! Na ez milyen már! És ha azt hiszed nincs rá vevő, tévedsz, viszik mint az ingyencukrot....

Tömegkutya, ideggyengék, aki meg azért veszi meg mert karácsonyfát akar belőle csinálni, megtiltanám hogy állatok közelében is legyen akár.

2009. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hát igen... nem beszélve a beltenyésztettségröl, hatalmas probléma a gazdik hozzáállása, igy nem nehéz elrontani egy kutyát.:( abban hogy hordják kozmetikushoz, én semmi kivetni valot nem látok..még a masni is beleférne, ha kutyaként bánnának velük. de sajnos felénk is, a legtöbb ember, akinek van, ugy kezeli mintha tengerimalac, vagy nyuszi lenne.:( a legtöbbet nem lehet levenni a poráz végéröl, felkapkodják, ha egy kutya odamegy, mert megtámadja:)))) magyarul foglamuk nincs rola, hogy hogy kell egy kutyával bánni.. divatbol vettek ilyet, mert trendi.. mondjuk én remekül mulatok, mikor látom ezeket a nagydarab, kopasz, agyontetovált muksikat, nagy lánccal a nyakukba, ahogy vezetgetik a rozsaszin poráz végén beöltöztetve csiri-viri ruhába fifikét:DDDD
2009. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

a yorki nem kutya...

a legnagyobb jóindulattal nevezzük el vadászgörény mutációmnak és akkor még dícsérjük is.

2009. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 3 yorkim van,igy most hidegben is be- kijárkálnak az udvarban megugatnak járókelőket postást, úgy szaladnak kergetőznek nagy kertben mint normális más kutyáknál, legfeljebb vizálló kabátot adok rájuk mert yorkiknak nincs aljszőrűk ami megvédene a hidegtől.Nyáron meg élvezettel befürödnek udvari vizes kádban keresgélnek aljára süllyedő játékokat. És max. szilikon gumit rakok hajára. Semmi csili-vili ez értelmetlen,én nem úgy kezelem őket ahogy sok gazdik teszik brrr. És igenis rendszeresen kozmetikázni kell ilyen fajtát ha rövidre sportosan akarjuk, elég gyorsan nőnek a szőrük és mivel nem vedlenek nincs öntisztuló faggyúmirigyből szőrszálakra ezért fürdetni is kell őket én max.3hetente mert sokat kijárkálnak.Szóval terrier úgy is kell kezelni,elég önfejüek akaratosak mindent levadásznak apró rovaroktól rágcsálóig(sajna nem tudtam megbarátkoztatni velük a tengeri malacomat igy muszáj volt elajándékoznom. Bocsi hosszú voltam,muszáj reagálnom hogy ez nagyon értelmetlen ez a csili-vili yorkikának! :-)
2009. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó fére ne értsd nem aztmondtam,hogy az Yorkik ilyenek hanem,hogy a gazdák 95%-a ölebként tartja nem egy terrierként!
2009. dec. 16. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért nézik annak meg a gömbölyű kis fejéről, a királynői hosszú szőréről meg a (már elnézést) patkánnyi méretéről senkinek sem egy kemény terrier jut eszébe. És sokan csak divatból veszik de még ha ismered is, hát mit hiszel el jobban? Hogy a könyvben azt írják róla hogy terrier, de valóságban csak egy kis idegbeteg hercegnőt látsz, amivé az elfogultásg meg az emberek tették.
2009. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Én például nagyon yorki ellenes vagyok (voltam), pont így gondoltam mint ti, hogy divatkellék, kis patkány, Paris Hilton és szőke társai játék szere, túl tenyészett, beteges, pénz kidobás stb... DE aztán egy pár hónapja meghalt A kutyám és mivel mint állatvédő tevékenykedem ráakadtam egy árva yorki fiúcskára, fogalmam sincs miért de örökbe fogadtam. Na és kijelenthetem, hogy a nagynak hitt kutyás tapasztalataim meglettek cáfolva. Sok kutyával volt dolgom de ilyennel...egy részről kicsi, törékeny, folyton sír, hisztizik, mindig remeg, fél a hangos szótól, a nyüzsgéstől, másrészről meg kisterrorista, nem tudom leszoktatni az ágyba mászásról, ugrálásról, játszani és sétálni csak csak úgy és akkor amikor ő úgy gondolja, az ő régi hámjám kivűl mást nem tűr meg, ha valami nem tetszik bepisil, ha idegen jön hangosan támad, ha más kutya közeledik letépi a gatyánkat hogy vegyük fel de ugyanakkor kerítés mögötti kutyának simán neki megy. Én nem is értem hogy a tapasztalatlan, "jaj de cuki vegyük meg" alapból induló emberek hogy bírják. Egy yorki minden csak nem kezelhető, nagyon rafinált, intelligens, akaratos, manipulatív. Kihasználja cuki külsejét és mindig bepróbálkozik valamival, nagyon keményen kell bánni velük. Persze az enyémet imádom, szeretem de hát nem egyszerű vele. De az tény hogy kabátot, bármennyire is utálom, muszáj adni rá mert megfagy, és én is sok helyre viszem magammal mert nem tűri ha egyedül hagyják és összepisili a házat, de a masni szerintem is beteg dolog.
2009. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát én nem értek egyet veletek! Igaz hogy igazi kis terrier, de ettől függetlenül nagyon is kezelhető! Nekem is Yorkim van, ezért tapasztalatból mondom. Fel kell öltöztetni, különösen télen mert fázós fajta. Egyáltalán nem vadászgörény mutáció, nagyon is KUTYA! Őrzi a házat, nekimegy az idegeneknek, egyáltalán nem fél a hangos szótól, nagyon jól kezelhető állat! És ha szobatiszta egyáltalán nem piszkol be, még akkor sem ha 24 óráig nem viszem le az udvarra.
2009. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát én több olyan yorkit ismerek akik "bosszúból" beszoktak piszkítani. És a kiabálástól, hirtelen mozdulatoktól összerezzenek. Persze nem minden kutya egyforma, de mivel olyan kicsi, törékeny, elkényeztetett, hónaljkutya a többség általában nem az a kemény,szívós kutyák.
2009. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!