Csak én gondolom így?
Nem a betegségek elkerülése miatt kell menhelyit választani.
Hanem azért, mert ha szaporítótól veszel, akkor újra generálod, elősegíted a szaporítást, hiszen te adod a keresletet, ami miatt szaporít.
Ha meg menhelyről hozol, annak az életét sok esetben szó szerint megmented, mert minél régebb óta van ott, annál nagyobb a valószínűsége az altatásra.
És azzal, hogy menhelyit választasz, nem generálod a szaporítást, nem a szaporítókat pénzeled, és nem az ő munkájukat segíted elő, hanem a menhelyesekét, akik így egy megüresedett hellyel, ismét egy másik kutyát tudnak befogadni, aki amúgy lehet, hogy az utcán végezte volna.
Vannak szaporított, fajtajellegű kutyák is menhelyeken (a túlnyomó többség jelleget nem viselő keverék), de azok átalában vagy öreg, beteg, kiselejtezett "tenyészállatok", vagy a kedves gazdik által megunt felnőtt kutyák. Ha valami baja lesz a kutyának a szaporított mivoltából fakadóan, az többnyire addigra kiderül, ahogy kiderül az is, milyen az idegrendszere, ezenkívül a mentett kutya örökbefogadását erkölcsileg össze nem lehet hasonlítani a szaporítótól pénzért vásároltéval.
Akinek pedig nincs semmi elképzelése, még csak egy-két fajta sem jutott eszébe, ami esetleg csak küllemre tetszik neki, az tényleg válasszon menhelyről. Olyan nagy a választék, hogy akinek elrugaszkodott vágyálmai vannak is idővel megtalálhatja azt a kutyát, amit keres.
A 2. válaszoló tökéletesen leírta!
Itt nem csak a betegségekről van szó, hanem arról hogy azt a 20-40 ezer forintot odanyomod a szaporító kezébe, ő meg tovább gyárt még több beteg kutyát a további pénz reményében.
A menhelyen általában rehabilitálják az oda került kutyákat, az örökbefogadás előtt elmondanak mindent róla, tehát a betegségeit is, így nem zsákbamacskát veszel magadhoz. Azzal a pár ezer forinttal (mert tényleg nem kérnek sokat, már annak örülnek ha magadhoz veszed a kutyát) pedig az ő munkájukat támogatod és azt a pénzt arra költik hogy kaját, gyógyszert, stb vegyenek az ottani kutyáknak.
A keverék kutyák nem ellenállóbak a törzskönyves, tenyésztett kutyáknál. Ha nem így lenne, akkor a rendőrségnél, katonaságnál, stb komoly munkákat sem a fajtatiszta kutyák végeznék, mert rövid úton kipurcannának. A szűrések se véletlenül vannak, meg az átgondolt párosítások. Meg ezt az egészet az égvilágon semmi nem támasztja alá. Az viszont igaz, hogy a szapis kutyával az ember nagy kockázatot vállal.
Viszont, ha menhelyről hozol egy felnőtt, egészséges kutyát, az jó eséllyel egészséges is marad, még akkor is, ha szaporítvány, ugyanis már rengeteg mindent túlélt. Miért pont a szerető családnál kapná el az xy százezrekbe kerülő kórt?
Ha meg valami atom keverék kutyáról van szó, akkor meg kb ugyanannyi eséllyel lesz beteg, mint egy tenyésztett kutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!