Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lenne a kutya? Vagy ez...

Vemhes lenne a kutya? Vagy ez normális tüzelésnél?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek két kutyája van,ugyanazon fajta (tk nélküli) egyedei.egy kan,egy szuka- az ok,hogy miért épp így" gondolom,ismerős...Bár a szaporításról nem,arról legalább sikerült lebeszélnem,hogy ne az első tüzelésnél fedeztesse be a kutyáját. A szuka most tüzel,így erre az időre elhozta hozzám,hogy vigyázzak rá s addig is külön legyen a kantól. Helyzet a következő: 8 napig vérzett,utána hozták hozzám:holnap lesz egy hete,hogy itt van. Szombaton már csak átlátszó,de nagyon erős,kellemetlen szagú váladék"folyt belőle. Van a kutyatenyésztésről is könyvem,abban azt olvastam,hogy ez az időszak 7-9 napig tart...Na most ugye holnap lesz egy hete,hogy már csak ennek az átlátszó valaminek kellene folynia,de tegnap óta megint vérzik,erősen! Azelőtt a gazdái nem is láttak vért,mert annyira gondosan lenyalogatta mindig-onnan tudták csak,hogy tüzel,hogy a kan már fedezte volna,csak még ugye nem hagyta magát. Viszont azt mondta a barátnőm,hogy már volt rajta egyszer-egyszer a kan,persze szétszedték,leszedték,stb. Engem most ez a vérzés aggaszt,hogy normális-e? Azt hittem,a vér elmúltával ez a dolog fokozatosan kivilágosodik (ilyenkor engedi magára a kant,ha jól tudom) és aztán ugye elmúlik... De most nem tudom,mi tévő legyek! Holnap viszem vissza a kutyát,mert csütörtöktől dolgozom megint,nem tudom tovább vállalni,de ha ott meg a kutyájuk befedezi,akkor feleslegesen vigyáztam itt szegényt...Vagy lehet,hogy vemhesült is,ha most megint vérzik? :O Minek a jele a vér,jelen esetben? Aki jártas a témában,ért hozzá,kérem,segítsen! Nem szívesen vinném vissza úgy,hogy még nagyban tüzel...
2014. márc. 11. 20:35
 1/1 Hovarju ***** válasza:

A "kellemetlen szagú váladék" nem hangzik túl jól. Ráadásul egy kutya általában 20-22 napig tüzel, ez idő alatt bármikor elfogadhatja a kant. Szerintem nagyon esélyes, hogy pont a felvevős időszakra fogod visszavinni a kan mellé.

Jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.

2014. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!