Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutya is jó panelba?

Keverék kutya is jó panelba?

Figyelt kérdés
Midenkinél csak fajtisztát látok a panelba, de én keveréket szeretnék tartani.
2009. dec. 13. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Persze hogy jó!!!! keverék vagy fajtatiszta ez csak a külső, ugyanannyi szeretett érdemelnek. Panelba bármilyet vihetsz aminek a mozgás igényeit kitudod elégíteni. Nagy testűhöz sok mozgás, séta kell, tehát ha csak nem tudsz vele naponta többször, több órára kimozdulni, inkább egy kisebb testű kutyát ajánlok de persze azt is kell legalább háromszor sétáltatni naponta.
2009. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kicsi vagy közepestestű kutyát szeretnék, de nem az a lényeg, hogy fajtiszta-e csak kérdeztem, hogy mit gondoltok róla.
2009. dec. 13. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze h lehet :) Sztem csak azért ritkább a keverék mert előre nem nagyon megjósolható mekkora lesz és sokan ezért nem nagyon mernek belevágni. De ha a szülőket ismered vagy ha menhelyről hozol ott is segíthetnek h kb. mekkora lesz meg lehet látni pl a mancsukból :)
2009. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze h jó. Amúgy FajtAtiszta. mielőtt belevágsz a kutyázásba olvasd el Jan Fennel - Kutyapszihológia c. könyvét.
2009. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Én is keverékkutya párti vagyok. Nem a panel miatt tartanak fajtatiszta kutyát, hanem a státusszimbólum mivolta miatt. Azzal lehet "megjelenni", egyébként pedig a sztároknak is ilyen van. Nagyon kevés ember tart az adott fajta miatt kutyát és még kevesebb az állatok szeretete miatt bármilyet.
2009. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem eddig még csak keverék kutyám volt és most is azt szeretnék. Én is a méretétől félek. Nem tudom, hogy mekkora lesz, de a mancsos tipp jó. A mostani kutyámnak is akkora volt a mancsa kölyökkorában, mint most.
2009. dec. 13. 20:40
 7/12 anonim válasza:
12%

Miért is ne?

De csak kistermetűt, mert a nagynak kínzás...

2009. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menhelyről hozz el kutyust. Nagyon hálás lesz neked, és boldogabb leszel vele mint a sok yorkival, meg pedigrees kutyával a gazdája, mert benned lesz a tudat hogy megmentetted... És ezt ő is tudni fogja.

Sok sikert neked, remélem megtalálod álmaid kutyáját! :)

2009. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"De csak kistermetűt, mert a nagynak kínzás..."


Már miért lenne kínzás, ha naponta többször van sétáltatva, mozgatva, futtatva. Az enyém egy vizsla-kopó-husky keverék, 61 centi marmagasságú. Egy héten többször futunk 8-10 kmt, nyáron bringázni szoktunk menni (az 30-40 km) és napjában többször van sétáltatva. De biztos nagyon szenved.

2009. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagy vagy kicsi, keverék, vagy fajtatiszta, lényeg, hogy mennyit foglalkozol vele:))) persze hogy való:)))
2009. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!