Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a kiskutya ne féljen a félelmetesen zajos és mozgalmas utcától?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiskutyát tartani, úgyhogy már egy ideje minden infót gyűjtök a kutyatartásról.

Egy 2-3 hónapos kiskutyának mi a legjobb?

Maradjak vele a lakóövezetünk csendes részében először egy ideig és nagyobb korában vigyem a zajosabb helyekre?

Vagy ennyi idősen ha megszokta a lakóövezetet akkor vigyem is a forgalmasabb utcába, hogy még "zsenge korban" szokja a zajokat?

Köszi a válaszokat!!


2014. márc. 6. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Normális tenyésztőnél szoktatva vannak a furcsa zajokhoz (porszívú, turmixgép, mosógép, stb), sőt vannak akik már sétálni is elkezdik tanítgatni. Ha jó helyről hozod a kiskutyát akkor az egy jó alap, meg a tenyésztő úgyis segíteni fog a továbbiakban.
2014. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha alapból nem fél a zajoktól, akkor a környezetre szoktatás után kis lehet tenni nagyobb zajoknak?
2014. márc. 6. 20:44
 3/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Alapból félős kutyát ne vegyél magadhoz, ezzel kezdünk.

Minden kölyköt szoktatni kell a környezethez. Minél korábban kezdi, annál könnyebb. Fontos, hogy természetesen viselkedj, ha megriad is pl. a busztól, mert hangos, ne kezdd vigasztalni, mert rögzíted benne, hogy az egy félelmetes valami. Tégy úgy, mintha mi sem történne, vedd természetesnek, akkor ő is úgy fogja kezelni.

2014. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2014. márc. 6. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem problémáztam ilyenekkel.

Vittem magammal jutifalatot, végig magyaráztam a kutyának,hogy ez egy busz, itt egy kutya lesz, és figyelt rám.

Amikor elment mellettünk egy hangosabb valami, és figyelmen kívül hagyta jutalomfalat.

Ha csaholó kutyák mellett kellett elmenni akkor megmutattam a falatot, és átvezettem vele a kritikus ponton, és ha a kajára figyelt megkapta.

Ha meg megijedt valamitől mindig megkérdeztem, hogy na mi van? és mintha mi se történt volna mentünk tovább.

max 1 hét alatt minden létező zajt megszokott.

Egyedül a vonat hangja volt az, amitől tartottam, de direkt a vasút felé mentem, és ha lezárták a sorompót,akkor elkezdtem vele trükközni, és míg elment a vonat rám figyelt, észre se vette, hatalmas örömünnep neki, és mentünk tovább :)

2014. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dejoo! Nagyon ügyesek vagytok!
2014. márc. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!