Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Színleli vagy tényleg fáj a lába?

Színleli vagy tényleg fáj a lába?

Figyelt kérdés
Csütörtökön láttam hogy nem áll rá az 1ik első lábára. Gondoltam kicsit meghúzódott neki, beborogattuk minden és mondtam ha nem lesz jobban péntekre elviszem dokihoz. Másnapra már nem is sántikált, ma viszont megint elkezdett. Megnézem nem sebes, eltörve sincs és a körmével sincs baj. Az is igaz hogy most így többet foglalkozok vele ezért lehet színleli. Mit gondoltok???
2009. dec. 13. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy állatnak nincs annyi esze, hogy színleljen. Vidd orvoshoz!
2009. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
51%
nem hinném, hogy egy állatnak pont a színlelés lenne a legfőbb elfoglaltsága.
2009. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Okos állat a kutya, de nem tud színlelni. Ha sántít, akkor valóban fáj a lába. Lehet, hogy meghúzódott, de lehet, hogy más baja van, ami te, laikusként nem veszel észre, a doki meg 1 perc alatt rájön.

Vidd orvoshoz, ne szenvedjen szegényke!

2009. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Igen is tud egy kutya színlelni :) Ha keveset foglalkoznak vele stb. és rájön h ha pl színlel jelen esetben egy lábfájást akkor figyelmet kap és összeköti a két dolgot és valóban színlelheti :) De azért ehhez nem sok kutya elég intelligens és agyafúrt ezért sztem is vidd dokihoz. Lehet olyan gond ami nem szemmel látható, pl meghúzódott stb. Szóval vidd dokihoz :)
2009. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
hogyne tudnának színlelni.. az én kutyám is tud..:)) ettöl függetlenül, holnap megmutathatod a dokinak.
2009. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na ma elvitettem dokihoz, mert reggel megint sántikált. Megnézegette és azt monda nincs eltörve neki meg az ízületei sem sérültek szóval semmi baja. Ő is mondta hogy találkozott már pár kutyával amelyik tényleg színlelt. Végül is azt monda ha majd fájlalja vagy vmi lesz akkor vigyem vissza.
2009. dec. 14. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
helyes! jol van, akkor minden rendben.. majd ha talál valami érdekesebb elfoglaltságot, befejezi... az én kutyám a multkor nem akart lábra állni, semmi nem történt vele, valoszinü meghuzodott, vagy elaludta:) lementünk sétálni, ill. levittem ölbe.. leraktam, hátha sétálni lesz kedve..nem volt:)) vittem egy kicsit ölben, majd mikor meglátta az egyik kis barátját, odabicegett, amikor a másik kutya el kezdte piszkálni, egyik pillanatról a másikra ugyanugy futott, játszott mint elötte... :D rafkós kis dögök:)
2009. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Én a kutyusomnak már megrendeltem az oszkár dijat.Már kétszer bebukott a szimulálással.Ugy tud sántikálni ha valami roszat csinál és összeszidom.Imádom a müvészurat,nagyon jol alakitja a szerepét.
2009. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

DE még mennyire tudnak színlelni..hohoooo

Nagy színészek a kutyák...

Nekem 2 yorkim és egy snacim van...

volt olyan hha nem volt kedvük sétálni sántikálnak...:D

De a legdurvább...depressziós lett mert 1 napig nem voltam otthon és remegett..elvittem a dokihoz és csak annyit mondott ajdak neki dilibogyót...mikor hazaértünk már semmi baja nem volt:D

2009. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

1. Igazából nem értem, hogy a színészi képességű kutyák gazdái miért nem léptetik fel ebüket színházban, talán kibontakozhatna a kutya képessége...

A te esetedben csak annyit kérdeznék: melyik volt előbb, a "színlelés" vagy a több foglalkozás? Mert ha előbb sántított, nagyon iq kutya, ha a sántítást azért kezdte, mert ismerve téged kikövetkeztette, hogy majd emiatt többet fogsz vele foglalkozni. Ez esetben a kutyának van gazdája és nem a gazdának kutyája...


2. A kutya mint olyan, nem valami kényes jószág, tehát, ha sántít, annak oka szokott lenni.


3. Megnézted (ill.) az állatorvos is és "nincs eltörve". A röntgenszem hasonlóan fantasztikus képesség, mint a kutya előre megfontolt színészkedése. Nekem -sajnos- az a tapasztalatom, hogy egyes állatorvosok a saját röntgenfelvételükről sem tudják (netán gondatlanságból nem is nagyon nézik meg figyelmesen) megállapítani pl. a repedést. Magyarán az esetemben a sánta kutya rtg-je alapján hibát nem láttak, de azért az ízületre fogták. Nálad, ha még rtg sem készült, akkor mérget lehet venni rá, hogy a kutya csak színész akar lenni, baja nincs...

2009. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!