Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit gondol, a szukák, vagy...

Ki mit gondol, a szukák, vagy a hímek élnek több ideig? Fajtától mérettől eltekintve.

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a szukák. :D De ennek csak annyi az alapja, hogy szukapárti vagyok és úgy tudom az embereknél is a nők élnek tovább. Persze lehet hogy máshogy van.
2009. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezt nem alapján nem lehet elkülöníteni. Kanból is, szukából is láttam már olyat, aki 18 évig élt, bár azt is hozzá kell tennem, hogy mind keverék volt, fajtatisztából még csak olyat láttam, aki 15 évet élt. De biztos van azok között is olyan, aki tovább él. Mindenesetre én nem a nemek között látom a különbséget, hanem a fajtatiszta és a keverékek között.
2009. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha nem lenne a kikötés akkor én pont a mérettől és a fajtától tenném függővé.
2009. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Jah, én pont, kistestű keverékek közt láttam a leghosszabb kort megélt kutyákat. :)
2009. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem nemfüggő a kor.. de az biztos, hogy a doki mikor ivartalanítást javasolt a szuka kutyáinknál, akkor mondta, hogy ezzel 1-2 évvel meghosszabíthatjuk az életét.És azt mondta, ha ezt még az első tüzelés előtt megtesszük, akkor mégjobb.Nos nem emiatt, de ivartalanok már
2009. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanított és ivarost külön kéne számolni. A statisztika szerint szukánál az ivartalanítás + 2-5 évet jelent, kannál kettőt.
2009. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, de az ivartalanítás mért hosszabítja az életét, mivel hosszabbítja meg?

Egyépként én amit hallottam az az, hogyha a kutya rengeteget mozog azzal is hosszabbítjukaz életét és ha normális az alakja(nem kövér, sovány) és, hogyha van egy héten egy koplalónapja, megb ha normális körülmények között tartják és szeretgetik foglalkoznak vele, csk azt nem tudom, hogy ezek közül melyik az igaz végülis mindegyik segíti az állatot csak nem tudom, hogy az életét hosszabbítja meg.

2009. dec. 13. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!