Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita VS Amerikai akita...

Japán akita VS Amerikai akita külsőre! Kérdés: HIVATALOSAN (aki tudja, vagy csak véleménye logikusan elfogadható) Melyiket nevezzük MÁRA Japán akitának, és Amerikai akitának?!

Figyelt kérdés

Olvastam már HIVATALOS akita oldalakról, olyan megállapítást, miszerint:

Akkor beszélünk JAPÁN akitáról: ha fehér, vörös, vagy tigris csíkos a szőre. Az AMERIKAI akitának sötétebb a színe!

VAGY

A JAPÁN akitának a teste kisebb, vékonyabbak a mancsai, hosszabb a nyaka, ívelt testtartása van, míg az AMERIKAI akita zömök testű, vastagabb mancs, nagyobb test!


Én láttam már fehér színű vékony, kisebb akitát, és ugyanilyen színűt is amely egy potenciális ÓRIÁS "dög" volt! :D

És láttam már közepes arányút is (amely azt gondolom, hogy valaha a kettő keveréke, és egyébként innen is indult a kérdésem, hogy mennyire nevezhetőek ők keverékeknek!? :\ )

De inkább gondolom a második teóriát a megkülönböztetésre, legalábbis hivatalosan... Várom a véleményeket! :)



2014. márc. 2. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a japán akiták véknyabbak, nem annyira zömök testalkatúak, mint az amerikai akiták.

Javaslom egyébként a standardot, olvasd el!


Egyébként meg én is láttam már zömökebb testű japán akitát és fordítva is....

2014. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Platypus ***** válasza:
A két fajtának alapvetően a származása tér el. A japánok szerint az amerikai akiták vérvonala kevert, ezért nem fogadták el ezeket a példányokat. Valószínűleg igazuk is van, mert az eredeti fajta csak néhány színben fordul elő, az amerikai kutyák meg minden létezőben. A közös utód keveréknek számít, mert a japánok sosem fogadták el az amerikait, az amerikaiak meg ma már teljesen más irányvonalak szerint tenyésztenek, amit csak fajtakeveredés nélkül lehet elérni. 1974 előtt szabad volt keverni a két fajtát(amerikai szempontból), azóta nem elfogadott. Mivel a két fajta elválása viszonylag fiatal túl nagy anatómiai különbségek nincsenek, de nem is ez a lényeg.
2014. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Huhh! Na ez egy részletes válasz! :D Köszönöm! :)

Az előzőnek is köszi! :)

2014. márc. 2. 15:01
 4/16 Platypus ***** válasza:
Lehagytam: Egy amerikai akita színvilágában nézhet ki teljesen szabályos japánnak. Egy japán akita viszont csak és kizárólag a megengedett néhány színben fordulhat elő. A méret az nem száz százalékos pont, mindig akadnak a standardnél nagyobb vagy kisebb kutyák. Legfeljebb nem nyernek a kiállításon.
2014. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Akiteki ***** válasza:

[link]

[link]


Összehasonlítod a két leírást és láthatóak a különbségek.

Csak egy pontosítás: 1996-ban vált külön a két fajta.

2014. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De azt nem értem, hogy hivatalosan miért tesznek különbséget csupán a színre!

Ezeket a kutyákat megnézve (amik pl a linknél is vannak, JAPÁN) azok méretre majdhogynem megegyeznek egy Amerikai méretével... sőt!

Tehát akkor csak a hiúság miatt állítanak hivatalosan már különbséget??

Ha ránézek egy kopp fehér akitára aki kétszer nagyobb mint egy elvileg Japán fehér akita, akkor miről beszélünk/nek?? :\

Mármint... eleve ott indul egy Japán Standard, hogy betesznek képként egy elvileg Japán eredetű kutyát (csupán a színre hivatkozva) és méretre meg egy amerikaihoz van köze! :D

Hol van a látható különbség, ha már szinte alig van különbség? Valamelyik akitának a feje marad japán, de a teste amcsi, vagy fordítva?! Pláne ha már a feje is a kettő között van jellemzésre.

Erre lett valami plusz előírás? Vagy ez már tényleg csak az önérzetesség netovábbja? Hogy a Japánok ezt nem fogadják el az Amerikaiak meg a másikat?!


/Gondolok itt amúgy a kettő közöttre! Az enyém például inkább az. Az anyja apja elég nagy darab, de az enyém nem éri el az apja magasságát pedig kan. Viszont íveltebb is a teste mint a Japánnak, mégis Anyja Apja után Amerikainak van elkönyvelve./

2014. márc. 2. 17:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
2014. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A két kutya teljesen máshogy néz ki már csak formára is, a testtartása ugyan az de a két kutyára ha ránézel tisztán látszik, hogy két külön fajta, foglalkozz velük napi szinten és egy idő után neked is szembeötlő lesz a különbség, mint amikor az embernek az ismerősei egypetéjű ikrek, ha nem is mered őket ugyanaz de ha kicsit jobban megismered őket akkor meg tudod különböztetni.
2014. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Platypus ***** válasza:

Most képzeld el, hogy a mi magyar vizslánkat kiviszik egy másik országba, és keresztezik az összes létező vizslafajtával. A végeredményt elnevezik amerikai vizslának. Formára olyan lenne mint a miénk. A magyar vizsla csak egy színben létezik(egy kis árnyalati variálhatósággal), ezzel szemben az amerikainál mindenféle lesz. Na most mi magyarok nem is fogadhatjuk el ezeket a kutyákat, mert KEVERÉKEK. Idegen géneket vinne be a fajtába. A szőr ezt egyértelműen megmutatja. Ezért pattognak rajta az akitánál is. Mert ha egy fajtából hiányoznak bizonyos színek, akkor csak és kizárólag idegen vérrel vihetőek be. A szőrszín nem a lényeg, csak bizonyítja a keveredést.

Na most ha az amerikaiak kitalálják, hogy az ő vizslájuk legyen nagyobb és karcsúbb, mert az a szép, akkor meg kell tiltani a visszakeresztezést, különben nem lehetne a fajtát más irányba fejleszteni. Amíg fiatal a két fajta, addig nem lenne egyértelműen látható az irányvonal. Különösen ismeretlen származású kutyáknál, ahol gyanítható a két fajta keveredése. A tiéd gyaníthatóan ilyen, ezért vegyesek a tulajdonságai. 100 év múlva viszont már egyértelmű lesz az eltérés a két fajta között.

2014. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Min az ba deviantartos képen is jól látszik,a fejformájuk sem egyforma.Az amerikai akita lényegesen nagyobb a japánnál.Viszont tény hogy japán akiták kzzül is megkülönböztethetünk vékonyabb,zömökebb,alacsonyabb,nyurgább típusúakat.Ez a génektől és a kortól is függ,de attól még mindegyik japán akita.Nekem vörös szezám színű japán akitám van,ő jelenleg 10 hónapos és vékony,magas.Majd kb 2 éves korára lesz zömökebb,mint az apukája.
2014. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!