Japán akita VS Amerikai akita külsőre! Kérdés: HIVATALOSAN (aki tudja, vagy csak véleménye logikusan elfogadható) Melyiket nevezzük MÁRA Japán akitának, és Amerikai akitának?!
Olvastam már HIVATALOS akita oldalakról, olyan megállapítást, miszerint:
Akkor beszélünk JAPÁN akitáról: ha fehér, vörös, vagy tigris csíkos a szőre. Az AMERIKAI akitának sötétebb a színe!
VAGY
A JAPÁN akitának a teste kisebb, vékonyabbak a mancsai, hosszabb a nyaka, ívelt testtartása van, míg az AMERIKAI akita zömök testű, vastagabb mancs, nagyobb test!
Én láttam már fehér színű vékony, kisebb akitát, és ugyanilyen színűt is amely egy potenciális ÓRIÁS "dög" volt! :D
És láttam már közepes arányút is (amely azt gondolom, hogy valaha a kettő keveréke, és egyébként innen is indult a kérdésem, hogy mennyire nevezhetőek ők keverékeknek!? :\ )
De inkább gondolom a második teóriát a megkülönböztetésre, legalábbis hivatalosan... Várom a véleményeket! :)
Én is úgy tudom, hogy a japán akiták véknyabbak, nem annyira zömök testalkatúak, mint az amerikai akiták.
Javaslom egyébként a standardot, olvasd el!
Egyébként meg én is láttam már zömökebb testű japán akitát és fordítva is....
Huhh! Na ez egy részletes válasz! :D Köszönöm! :)
Az előzőnek is köszi! :)
De azt nem értem, hogy hivatalosan miért tesznek különbséget csupán a színre!
Ezeket a kutyákat megnézve (amik pl a linknél is vannak, JAPÁN) azok méretre majdhogynem megegyeznek egy Amerikai méretével... sőt!
Tehát akkor csak a hiúság miatt állítanak hivatalosan már különbséget??
Ha ránézek egy kopp fehér akitára aki kétszer nagyobb mint egy elvileg Japán fehér akita, akkor miről beszélünk/nek?? :\
Mármint... eleve ott indul egy Japán Standard, hogy betesznek képként egy elvileg Japán eredetű kutyát (csupán a színre hivatkozva) és méretre meg egy amerikaihoz van köze! :D
Hol van a látható különbség, ha már szinte alig van különbség? Valamelyik akitának a feje marad japán, de a teste amcsi, vagy fordítva?! Pláne ha már a feje is a kettő között van jellemzésre.
Erre lett valami plusz előírás? Vagy ez már tényleg csak az önérzetesség netovábbja? Hogy a Japánok ezt nem fogadják el az Amerikaiak meg a másikat?!
/Gondolok itt amúgy a kettő közöttre! Az enyém például inkább az. Az anyja apja elég nagy darab, de az enyém nem éri el az apja magasságát pedig kan. Viszont íveltebb is a teste mint a Japánnak, mégis Anyja Apja után Amerikainak van elkönyvelve./
Most képzeld el, hogy a mi magyar vizslánkat kiviszik egy másik országba, és keresztezik az összes létező vizslafajtával. A végeredményt elnevezik amerikai vizslának. Formára olyan lenne mint a miénk. A magyar vizsla csak egy színben létezik(egy kis árnyalati variálhatósággal), ezzel szemben az amerikainál mindenféle lesz. Na most mi magyarok nem is fogadhatjuk el ezeket a kutyákat, mert KEVERÉKEK. Idegen géneket vinne be a fajtába. A szőr ezt egyértelműen megmutatja. Ezért pattognak rajta az akitánál is. Mert ha egy fajtából hiányoznak bizonyos színek, akkor csak és kizárólag idegen vérrel vihetőek be. A szőrszín nem a lényeg, csak bizonyítja a keveredést.
Na most ha az amerikaiak kitalálják, hogy az ő vizslájuk legyen nagyobb és karcsúbb, mert az a szép, akkor meg kell tiltani a visszakeresztezést, különben nem lehetne a fajtát más irányba fejleszteni. Amíg fiatal a két fajta, addig nem lenne egyértelműen látható az irányvonal. Különösen ismeretlen származású kutyáknál, ahol gyanítható a két fajta keveredése. A tiéd gyaníthatóan ilyen, ezért vegyesek a tulajdonságai. 100 év múlva viszont már egyértelmű lesz az eltérés a két fajta között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!