Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől korpásodik a tacsim szőre?

Mitől korpásodik a tacsim szőre?

Figyelt kérdés
Hullani is eléggé hullik, és mikor megkefélem, akkor látszik, hogy korpás.. Mivel feketeszőrű, tökre feltünő. Szobakutya, sétálni viszem ki a szabadba, de nem hinném, hogy megfázott, nem is fürdettem már tavasz óta...
2009. dec. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én csak a fürdetésre tudtam volna tippelni, mivel az én fekete szobatacsim is korpás,ha fürdetve van, meg még utána hetekig az. Pedig jól leöblítjük a habot róla, és nem fürdetjük gyakran. De hogy írtad,hogy régen fürdött,gy sajnos nem tudom. Esetleg viszket is neki? Vakarózik? Mert akkor lehet van egy kis bőrbetegsége, vagy csak ki van száradva neki. Ha nem okoz gondot neki, akkor nem hinném,hogy baja van. Ne kefélgesd annyit, lehet azzal marod fel a bőrét.Mi hetente egyszer szoktuk fésülni, vagy még ritkábban. Próbáld megritkítani, és meglátod, korpás-e még. Ha igen, megmutathatod dokinak, de szerintem csak száraz kicsit a bőre.
2009. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem is tacsim van, fekete szőrű és ugyanaz a helyzet volt vele is. Az enyém is szobakutya. Én nem szoktam neki külön sampont venni, úgyhogy cak megfürdetem az enyémmel. Nem nagyon szokott neki korpásodni. De ha mégis akkor nem szoktam megfürdetni, mert kiszárad a bőre.
2009. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
túl meleg vizzel fürdetitek öket! és olyan samponnal ami nagyon szárítja a bőrüket!
2009. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem detto ugyanez van a kutyámmal hullik a szőre és nagyon korpás, az orvos aztmondta először, hogy alergia, és adott rá egy kenőszöt amit rákel tenni a nyakára, de nem segített, most azt mondta lehet fürdetés miatt ha valami olyan sampont használtok amire allergiás vagy kiszűárítja irritálja a börét. De megjegyzem mi soha nem fürdettük még mert olyan tiszta magától továbra is hullik a szöre lassan kihullott a téli szőre(kinti kutya)

B vitaminokat adunk neki és egy olyan tablettát ami pont korpásodásra szőrhullásra allergiára stb-re van ma adtuk neki az elsőt ezért még nem tudom használ e. majd mondom hogy mi lett vele haha addigra nem gyógyul meg a te tacsid. :)

2009. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak annyi, hogy az én kutyám sárga színű hosszúszőrű teljesen látszik a korpa
2009. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyon száraz a bőre. Ha gondolod, esetleg vidd el állatorvoshoz csináltatni egy bőrkaparék vizsgálatot, hátha kiderül belőle valami.

Adhatsz neki valami jó minőségű bőr és szőr regeneráló multivitamint (lehetőleg valami természetes összetételűt, ne ilyen mesterséges Bobit mg társait).

Vagy neten nézz bőrre jó anyagokat (úgy értem, mint pl. embernél a sárgarépa => jó látásnak), és adj neki olyanokat enni.

Esetleg próbálj ki kutyatestápolót (?).

Egyszerre csak egy dolgot csinálj/használj a bőrével/re, és várj 2-4 hetet, hogy meg tudjon mutatkozni a hatás.

2009. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

sosem normális dolog, ha egy kutyának korpás a bőre, pláne, ha még hullik hozzá a szőre...

javaslat: Vidd állatorvoshoz

2009. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!