Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát erről?

Figyelt kérdés

Szóval... Este el van engedve a kutya. És az én ablakom kb 1 méterre van a földtől ( terasz) és a kutya esténként szokott ugrálni fel. Én meg hallom, hogy jönne be. Hogyan szoktassam le erről, hogy ne ugráljon fel mindig ?


Foxterrier kutyám van. lassan 2 éves.


Hagyjam rá és majd leszokik ? És ne mutatkozzak előtte ?


2009. dec. 11. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyád igazából azért műsorozik, mert ki akarja követelni a figyelmedet. Arra nagyon figyelj, hogy soha ne szólj rá! Mert ezzel el is érte a célját, vagyis hogy odafigyeltél rá, mégpedig azzal, hogy megszidtad. Ha nyitva van az ablak, akkor esetleg csukd be, ha zárva, akkor se csinálj semmit, ne kopogtass ki, ne nézz ki, tégy úgy, mintha nem is létezne! Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy hiábavaló a műsorozás, nem ér célt vele és akkor majd szép lassan felhagy vele. Valószínűleg ez több hét lesz, de ne aggódj, légy következetes és ne vedd figyelembe.
2009. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, igaz. Viszont a foxterrier sem az a kimondott kerti házőrző kutya...
2009. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ilyen hidegben egy rövidszőrű kutyának a lakásban a helye. Az előszobába engedd be legalább.
2009. dec. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Foxterrier de a szőre hosszú. Nem drótszőrű csak hosszú
2009. dec. 12. 10:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz vele. egyáltalán.


Este el van engedve.... miért napközben hol van??? Ha egyáltalán nem foglalkozol vele, és napközben be van zárva (arra gondolni sem merek, hogy láncon van) akkor azért ne várd, hogy nyugiban tűri, hogy megint csak egyedül van. Egy kutyával foglalkozni kell, ráadásul egy foxi igen temperamentumos energikus fajta, le is kel fárasztani. Anélkül a neked tetsző viselkedést se várhatod el.

2009. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok HOSSZÚ szőrű foxi??? az milyen?
2009. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csak este van elengedve, ne csodálkozz h milyen sz*r lehet neki... Ez MUNKAKUTYA! Hihetetlen energiával, gondolom sétát nem ismeri ember 1 nap egyszer foglalkozik vele... Lefárasztod napi hosszú sétával, foglalkozol vele és nem fog ugrálni az ablakodra.
2009. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... meg már az is hogy megkötöd!! :(
2009. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!