Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhaírtó kimarta a kutyám...

Bolhaírtó kimarta a kutyám fejét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. nemrég, kb 1 hete csöppentettem a kutyáimra olyan folyékony bolha, kullancs elleni izét... Állatorvostól vettem. de miután rájukraktam elkezdett nekik viszketni és bepirosodott nekik. Az egyik kutyának meg már olyan nagy seb van a fején. Úgy sajnálom már. Mit tegyek. Már próbáltam a pirosodás után vízzel lemosni de azóta besebesedett :(
2009. dec. 11. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem mindenképpen mutasd meg állatorvosnak, nehogy elfertőződjön. Ez milyen szer volt pontosan? Vannak agresszívek és kevésbé agresszívek. Nekünk csak a Frontline jött be. Ezeket a szereket nem csak a mar részre kell tenni, hanem végig a gerince mentén. Akkor egy helyen nem allergizál annyira. De még egyszer mondom, vidd el a dokihoz, és többet ilyet ne vegyél!
2009. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd orvoshoz, valószínű allergiás volt valamire.


Ez nem normális reakció, az én kutyáimnak semmi bajuk tőle.

2009. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem Neostomosan-t vettél véletlenül?

Azzal füröszteni kell, 1 ampulla 1 liter vízhez!

Mindíg adnak hozzá használati utasítást is!

Fürösztés után a higított szert kell alaposan belemasszírozni a kutya bundájába, és hagyni megszáradni.

A spot-on-ok nem okoznak ilyen nagymérvű allergiát szerintem.

Üdv.

2009. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

sziasztok. húú hát nem tudom mi volt a neve. az állatorvos nem is dobozostul adta ide hanem olyan csörgős kis műanyagban volt lezárva. A nevét sajnos nem tudom.... Kicsike volt nagyon, fekete nagyobbacska kupakja volt és zöld színű volt az a kis tubus.


Beszórtam a fejét hintőporral... remélem nem lesz baja. a doki meg szabira megy jöv héttől :(

2009. dec. 11. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Frontline?Mert azt nem kell higítani. amásodik voltam.
2009. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem puszilgasd meg neki te szerencsétlen! De akár el is vihetnéd az orvoshoz. És olvass Kis herceget.
2009. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit írtál, biztos hogy spot-on, és szerintem Exspot a márkája (azt hiszem, annak van zöld tubusa).

A kutyád tünetei súlyos allergiás reakcióra utalnak. Mihamarabb el kell menni orvoshoz, a diagnózist is lehet tudni. Azt már nem tudom, hogy a spot-onokban pontosan mi az allergén, milyen gondot okozhat a szervezetben, és milyen kezelést kell rá adni.

De mindenképp lássa orvos, ha szükséges, vegyen bőrkaparékot is. Nagyon durva, hogy kisebesedett.

Ilyen spot-ont soha többet ne használj, és ha másik márkájú spot-ont akarsz venni állatorvosnál, mindenképpen említsd meg, hogy az előzőre súlyosan allergiás volt, nehogy ugyanolyan hatóanyagút adjon (pl. piretrin, fipronil, stb.)!

2009. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kend be neki neogranormonnal ... és legközelebb kérdezd meg a dokithogy mit adott, azt többet ne tegyél rá
2009. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy másik orvoshoz, ne várj a dokidra, hátha tényleg elfertőződik a seb, és az komoly dolog!
2009. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!