Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről az...

Hogy szoktassam le erről az elszaladgálásról?

Figyelt kérdés
Minden este összegyűlünk kutyások itt a lakótelepen. Az a gond hogy a kutyám sokszor elmegy a házak közé (nincs messze tölem max 70 méter) és ki tudja miket eszik meg (persze akk ha énis látom nem eszik meg semmit, csak ott). Csak akkor jön vissza ha úgy ordítok neki mikor már lát. Próbáltam már mindent...Segítsetek :( Járunk suliba, olvastam Jan Fennelt minden másban én vagyok a vezér :/ csak ez az elszaladozás :/
2009. dec. 10. 19:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

más véleményem van.

szerintem a kutya nincs eléggé lefárasztva,és ezért menne-futna-szaladna, csak egy helyben ne keljen lenni.

mielőtt összejössz a többiekkel futtasd meg,fáraszd le,stb. egy próbát megér szerintem,

a lakásban tartott kutyák közük sok nincs lemozgatva és ezért kezelhetetlenek néha .

nézd meg cessar millan videóit :)

és valóban van kis hiba a VEZÉRI SZEREPEDBEN IS .

EZT MINDÍG-MINDEN ESETBEN AMIKOR A KUTYÁVAL TALÁLKOZOL MEG KELL ERŐSÍTENED !!!

apró kis trükk, ha odamegy hozzád mikor hazaérsz ,nem veszel róla tudomást 5-10 percig.

majd TE HÍVOD ODA !

a másik a gesztus evés , csak a séta és a lefárasztás után ,valamint ha már a család többi tagja ,azaz ti is ettetek, csak akkor kaphat kaját !

mintha azt mondanád: ettem jól laktam a maradékot MEGENGEDEM ,hogy megedd.

és eszel előtte egy falatot,mintha a táljából vennéd ki .

véleményem szerint a lakótelepi kutyák közül sok nem tudja kitombólni magát eléggé.

ezért tűnnek, nevelhetetlennek. ( és ezért ugatnak morognak meg mindenkit a közelükben , és persze a szocializáció hiánya )

egy próbát megér :)

2009. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon jókat írtok, szerintem az a probléma, hogy már nem kötik le a kutyák a figyelmét fél óra után. Merthogy csak azon a helyen sok idő elteltével csinálja, egyébként akár a legnagyobb játék közben is el tudom érni hogy üljön a lábam mellett. Köszönöm mégegyszer a segítséget.
2009. dec. 14. 16:48
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elég, hogy játszhat a kutyákkal, dobálj neki botot, taníts neki trükköket, sétálj vele. Én minden nap tanítom minimum negyed órán keresztül aztán elmegyünk sétálni, csak addig vagyunk együtt a többi kutyással, ameddig a kutyám játszik, ha megunja, elmegyünk.
2009. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!