Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről az...

Hogy szoktassam le erről az elszaladgálásról?

Figyelt kérdés
Minden este összegyűlünk kutyások itt a lakótelepen. Az a gond hogy a kutyám sokszor elmegy a házak közé (nincs messze tölem max 70 méter) és ki tudja miket eszik meg (persze akk ha énis látom nem eszik meg semmit, csak ott). Csak akkor jön vissza ha úgy ordítok neki mikor már lát. Próbáltam már mindent...Segítsetek :( Járunk suliba, olvastam Jan Fennelt minden másban én vagyok a vezér :/ csak ez az elszaladozás :/
2009. dec. 10. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha látod,hogy el akkar menni messzebb akor szólj rá és hívd vissza majd rájön,hogy milyen messze szabad csak mindig úgyanolyan távolságba hívd vissza.
2009. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha így elszaladozik, és nem megy egyből vissza amikor hívod, akkor el kéne gondolkoznod rajta, hogy szerinte is te vagy a falkavezér, vagy csak te gondolod így?

Próbálkozhatsz azzal hogy amikor elmegy, akkor elszaladsz tőle a másik irányba, hogy minél messzebb kerüljetek egymástól, ha azt hiszi hogy ott fogod hagyni, akkor egyből rohan majd.

Amúgy a hosszú póráz is jó ötlet.

2009. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt is :) fél óráig kb be is tartja de aztán mintha nem is hallaná... mindig van nálam jutifalat amúgy és mindig adok is neki amikor "Hozzám!" jön :/
2009. dec. 10. 19:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez egyáltalán nem attól függ ki a falkavezér.. Kutyák között is vannak bambább, vagy makacsabb stb. teremtések :) Kitartás és sok jutalomfalat! :)
2009. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy esetleg valami rossz élménye kapcsolódik a behíváshoz?

Tipikus hibák:

- odajön a kutya, egyből pórázra veszik és mennek haza

- büntetést kap valamiért, de ilyenkor nem a gazdi megy hozzá, hanem odahívja a kutyát és miután az odajött, akkor kapja meg a büntetést

- manipulál a kutya, vagyis ha nem kap jutalmat nem megy vissza (ezt úgy lehet elkerülni, ha csak alkalmanként adsz neki jutalomfalatot, a séta során az első behívásoknál mindig, majd aztán csak meglepetésszerűen)


Lehetséges, hogy valami hibát elkövettél és ezért nem megy oda szívesen.


Nem tudom, de ha esetleg így van, akkor ezekre nagyon figyelj oda! A "gyere" szóhoz csakis pozitív élmény kötődhet és a biztonság érzése! Ha pedig mész el, ne tedd rá azonnal a pórázt, mikor behívod, cirógasd egy kicsit és várj vagy 15 másodpercet a pórázzal!

Ha pedig bünteted, soha ne magadhoz hívd, hanem Te menj oda! Különben a büntetést már nem a rosszasággal fogja összekapcsolni, hanem a behívással!

2009. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a harmadik hibát elkövettem, amit az utolsó írt :S
2009. dec. 11. 06:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a pórázt előszzör 1-2 méteresen aztán 3-4 majd 5méteresen és aztán szabad a séta egyedül!
2009. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,h ilyenkorra már megunja a társaságot, a játékot és inkább fogja magát és "világot lát" egyedül, elmegy kalandozni, máshogy köti le magát? Mert akkor ezt megelőzve inkább menjetek el sétálni, akár a többi kutyással közösen.

Ha nem ez a probléma és több alkalommal is elmegy, és hiába hívod, akkor menj oda, fogd meg, tedd pórázra. Ez büntetésnek nagyon jó, és erőszakmentes is. Egy pár percig hadd üljön/feküdjön melletted pórázon, majd engedd el ismét játszani. Ha újra túlmegy a megengedett távon hívd be és menjetek haza. Néhány alkalom után össze köti a "büntetést" azzal,h ő meddig mehet, ill. nem mehet el. Amíg pórázon van, addig nem játszhat, figyelj rá,h más kutya ne menjen oda hozzá játszani.

2009. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, amit az utolsó ír, annyit helyesbítenék, hogy ne hívd be és menjetek haza, hanem te menj oda és vedd pórázra. Én írtam a lehetséges hibákat és ez pont olyan lenne, behívnád és pórázra veszed és hazaviszed akkor azt a behívással kötné össze.

De ezt a kis bakit leszámítva jó ötletnek tartom, amit az utolsó írt! Érdemes lenne kipróbálni. Azt viszont tudni kell, hogy az ilyen kis büntik nem azonnal vezetnek eredményre, néhány alkalomnak el kell telnie, mire a kutyának leesik a lényeg.

2009. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg ezért de olyan, hogy minden másban te vagy a vezér NINCSEN!


Vagy te vagy és akkor mindenben, vagy nem...és hát itt az utóbbi eset van!


itt egy anyag falkavezérséghez:

[link]


ez pedig a behíváshoz:

[link]

2009. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!