Milyen engedély kell ahhoz, hogy kutyát tartsak panelban?
Panelban lakom albérletben, de mivel júniusban költözöm el ezért bevállaltam, hogy kutyát tartsak. Nagytestű ebről van szó, de még kölyök, így gondoltam, hogy mire amúgy is akkora lesz, hogy kicsi lesz neki a panel, már nem leszünk itt.
Főbérlővel megbeszéltem, megengedte, és mondta hogy a házi rend szerint minden lakásban max 1 kutya és/vagy egy macska (már nem emlékszem, hogy és vagy vagy :) )lehet.
Nagyon sok a kutyás család amúgy is a lépcsőházban, nem gondoltam volna, hogy bármi gond lesz, főleg, hogy van olyan lakás is ahol 3 kutya van, ebből kettő felnőtt nagytestű.
Ma összefutottam egyik idős hölgy szomszédommal, aki meglepődve kérdezte, hogy mi van a kutyával? Közöltem vele hogy az enyém, majd egyből kezdte, hogy de nem szabad tartani. Mondtam neki, hogy a házirend szerint igen is lehet. Majd motyogva távozott és mondta hogy de kell rá engedély és hogy ő csak szólni akar, hogy ne lepődjek meg.
Milyen engedély kell? Honnan kell kérjem, ha egyáltalán kell-e ilyen azok után hogy a házi rend szerint tarthatom? Vagy ez csak tipikus öreglány hiszti? Neten nem találtam semmi konkrétat.
Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a kutya nem lármázik, nem ugat-vonyít-nyüszít a lakásban. Nem szarik-pisil a lépcsőházba, nincs vele gond. :)
Szerintem sokkal zavaróbb egy kutyánál az amikor a süket 90 éves szomszéd tévézik és reggel 8tól este kb 9ig hidrató-kívánságkosár-barátokközt minden van. Vagy a másik akinél minden hétvégén buli van és üvöltöznek nem csak a lakásban de még a lépcsőházban is az éjszaka közepén, vagy ahol folyton bőg a gyerek és az anyja ordibál rá úgy hogy két emelettel alatta is hallom, vagy ahol pár naponta összevesznek és zárják ki egymást a lakásból és dörömbölnek...
Úgyhogy ezért nem értem az öreglány beszólását, de ha kell engedély, akkor beszerzem, ezen ne múljon. :)
Ó, és ha mégis probléma lenne, ezt lehet lobogtatni:
Tudom, hogy ebben önkormányzatról van szó, de szerepel benne, hogy:
" Kifejti az indítványozó, hogy a Korm. rendelet1 a csoportosan tartható ebek tartásának módját nem az egy helyrajzi szám alatt található ingatlanra eső darabszámban határozza meg, hanem egyedenként akadálytalanul biztosítandó szabad terület szerint. Az ettől eltérő rendelkezés – az indítványozó szerint – „aránytalan tulajdoni korlátozást” jelent, és így sérti az Alkotmány 13. § (1) bekezdését is. Megfogalmazza, hogy az önkormányzat rendeletében csak a Korm. rendelet1-ben leírt okból és módon korlátozhatja a tartható állatok számát.
Az indítványozó a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 191. § (1) bekezdésére, 100. §-ára, valamint 106. §-ára hivatkozva kifejti, hogy a Korm. rendelet1 által meghatározott állattartási módon kívül „csak az állat érdekében történhet korlátozás”. E körben hangsúlyozza, hogy helyi rendeletben a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjének tartós és szükségtelen zavarásán túl akkor lehet az állattartást korlátozni, ha az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvénybe (a továbbiakban: Ávtv.), illetve a Korm. rendelet1-be ütközik."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!