Már örökké köhögni fog tesóm kutyája?
Annyit tudok, hogy hónapok óta köhög, és az állatorvos valami olyasmit mondott, hogy valami víz kerül a tüdejébe, és ezért köhög. De mikor nincs kint vele senki, nem nagyon köhög, csak mikor ott vagyok, vagy tesóm, vagy valaki.
11 éves keverék a kutyája, már nem fiatal!
Valamilyen gyógyszert írtak fel de nem fog segíteni az orvos szerint...
Mindig úgy sajnálom mikor a tesómnál vagyok, és hallom köhögni a kutyáját.
Milyen betegség ez? Vagy mi a baja? Nem tudja tesóm se pontosan, de valami víz kerül a tüdejébe az a gondja. Ezt mondta nekem.
Van ilyen? Még sosem hallottam ilyenről!
Ez az öregség miatt lehet?
Tüdővizenyőre gondolhatott a doki nem?
Ezt okozhatja szívbetegség, vagy más keringési probléma is.
Ha van rá mód, másik dokinak is meg kellene mutatni. Hátha van olyan gyógyszer, ami segít rajta, javít az állapotán.
Azért köhög jobban amikor ott vagytok, mert örül, és ha ugrabugrál is, akkor kifullasztja jobban magát, mint mikor csak ül mondjuk az udvaron.
Tüdőödéma a neve. Más néven vizenyő vagy vízkór azt hiszem.
Ezt találtam róla:
Szívgyengeség vagy a bal szívkamra billentyű hibája esetén a kutya fáradékony, légszomjjal küzd, köhög, a száj és a szemek látható nyálkahártyái kékes színűek. Mindezekhez a tünetekhez tüdőbeli folyadék felhalmozódás, tüdővizenyő is társulhat. A hörgők és a léghólyagocskák szövetnedvekkel telítődnek, a tüdőből kiszorul a levegő, és a beteg megfullad.
A beteget sztrofantin és digitálisz készítmények adásával, a vér lebocsátásával, folyadékelvonó szerekkel és oxigén belélegeztetésével kezeljük. A szív és a vérkeringés tehermentesítése érdekében az állandó köhögési ingert kodeinnel lehet csökkenteni.
Állandó túlnyúlás hatására – esetleg öröklődő hajlam miatt – a léghólyagocskák falában található rugalmas rostok elveszíthetik összehúzódó képességüket és tüdőtágulat, emphysema alakul ki. Elhasználódott levegő marad vissza a tüdőben, ezért nem tud elegendő oxigénben dús levegő áramlani a léghólyagocskákba. Tüdőtágulat leginkább idős állatoknál figyelhető meg, a fajták közül pedig tacskóknál jelentkezik az átlagnál gyakrabban. Az utóbbi évek tapasztalata, hogy sokat ugató kutyáknál, idült hörghurutot vagy egyéb, a kilégzést akadályozó, kórfolyamatokat követően gyakran figyelhető meg tüdőtágulat.
A túlfeszített rostok többé már nem nyerik vissza rugalmasságukat, gyógyulásra tehát nincs lehetőség. Nyugalom és friss levegő mellett köhögéscsillapító, szívműködést és a tüdő vérkeringését segítő szerek adásával lehet a tüneteket enyhíteni. Elsődlegesen kialakuló daganatok meglehetősen ritkák a tüdőben, általában más szervek, főképp a pajzsmirigy vagy az emlők, rosszindulatú daganatainak áttéteiként alakulnak ki. Növekedésüket esetleg hormonkezeléssel lehet lassítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!