Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mutathatnám meg hogy...

Hogy mutathatnám meg hogy felelőségteljes vagyok?

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta hogy lehet végre egy kutyusom(már nagyon régóta akartam. De, csak akkor ha bebizonyítom hogy felelősség telkjes vagyok.
2009. dec. 9. 18:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És még nem jelentkezhetek önkéntesnek mert csak 13 éves vagyok
2009. dec. 9. 18:56
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Én öcsém is 13 éves és öttis felvették önkéntesnek,csak kis feladatokat kap odadja a kaját,sétáltat ha valakik bejönnek megmutatja,hol vannak az itt dolgozo felnőttek.
2009. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
ötis*
2009. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen kérdezd meg mit vár el tőled pontosan, mivel bizonyítsd be neki? Lehet elég lesz ha pl segítesz mosni vagy kiteregeted a ruhát vagy néha segítesz főzni vagy mondjuk felmosol, nem tudom. Nekem is így van, hogy szüleim azt mondják ha segítek kapok zsebpénzt, de mikor kérdezem mit segítsek sose kapok konkrét választ. Amiben akarok segíteni abban meg nem kell és beküldenek a szobámba. Mondd anyukádnak gyakran, hogy szeretnél kiskutyát előbb-utóbb biztos igent mond rá végre. Persze legyél addig is rendes vele és tudod, tanulás meg otthon besegítés.
2009. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Egy felelősségteljes ember képes lemondani arról, amit a legjobban szeretne. Mérlegeli lehetőségeit,körülményeit és annak megfelelően hozza meg döntéseit. Ebbe nem fér bele az érzelem.

Ezt kutyára vetítve:


Képes vagy lemondani a kutyáról ...


- mert szüleid nem szeretnének egyet sem a házban látni

- mert jelenlegi körülmények között nem sok ídőd lenne vele vele foglalkozni

- mert rajtad kivül senki nem gondoskodna a kutytáról, míg te távol vagy

- mert nincs pénzed megfelelően ellátni ( kaja,oltások stb. )


Természetesen ez nem jelenti azt, hogy bármelyik vagy mind igaz lenne nálad. Csak néhány támpontot írtam.


Van aki éveket vár, azért a pillanatért, mikor álmai kutyájával sétálhasson haza egy szép napon.

A falkavezér legfőbb ismérvei: Türelem,nyugalom,határozottság


Javaslom gyakorold őket, főleg az első kettőt.

2009. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
minden kutyát nevelni kell, mert a fejedre nőnek. milyen fajtát szeretnél? nekem amstaff van 12 éves vagyok. nekem szót fogad, anyának meg apának nem. két hét alatt a fekszik+ül-t megtanulta. könnyű nevelni a kutyákat ha szereted őket. keress fel egy kutyasulit a kutya megérkezése után
2009. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

tudnod kell,hogy a kutya NEM CSAK A TIÉD, mivel családban lesz, és te pedig képtelen leszel egyes-egyedül gondozni,ápolni,sétáltatni,stb !

ez akkor műkszik jól,ha az egész család besegít !

pl: reggel kelés fél 6 kor, kivinni wc-re, séta,játék,reggeli, ( te mész suliba,a kutyus meg szétkapja a lakást ,MERT KUTYA .)

LEHETŐLEG 3-4 ÓRÁNKÉNT KI KELL VINNI WC-RE !

TE MEG SULIBAN VAGY !

ha nem, hát jöhet a takarítás,szőnyegtisztítás,stb.

tehát, nem árt ,ha tudod , a kiskutyával MINDENKINEK a családban foglalkozni kell.

te elmennél délután sétálni,csavarogni a barátokkal,de : OTT A KUTYA ??

javaslom , osszátok el a feladatokat, te viseled gondját,stb, de a család többi tagja is vegye ki a részét belőle,és így lenne időd néha másra is :)

2009. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hülye seggek..
2009. dec. 10. 16:17
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
Hülye seggek? Igen? Ezzel a hozzáállással nem fogod megmutatni, hogy felelősségteljes vagy! Ha nem tetszik az igazság, akkor tényleg nem való neked kutya. Eddig a te pártodon álltam, de most már nem, hála a bunkó beszólásodnak.
2009. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
19:04 vagyok és nem érzem magam hülye seggnek, egyetértek az utolsó hozzászólóval, a beszólásod nálam is kiverte a biztosítékot...
2009. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!