Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Van a szomszédomnak egy 6 éves mudi szukája. Sajnos nem nagyon foglalkozik vele, kap kaját és ennyi. :( A szüleim szerint már csak nyűg neki, a felesége, amíg még élt, legalább szerette, igaz, akkor se volt jobb sora. Nem tudom, mit kap enni, de a szőre foltokban le van kopva és iszonyat kövér. Egyszer láttam, hogy szó szerint port kakilt! Sétálni nem viszi a gazdája, (én viszem helyette), nem is tanítják. Pedig annyira okos kutya! Első szóra jön, ha hívom, szépen játszik a többi kutyával stb. Pedig nem is tanítottam erre, magától tudja! Gondolkoztunk, hogy elkérjük, de már van egy kutyánk és nincs arra pénzünk, hogy két kutyát gondozzunk. De még ha találnánk is neki jó gazdát, hogy vesszük rá a gazdáját, hogy adja oda? Ha azt mondom, hogy nem jó gazda, valószínűleg megsértődik. És mi van, ha szereti a kutyát, de a maga módján? Persze lehet, hogy szívesen odaadná és örülne, hogy jó gazdája lesz, csak akkor kéne találni megbízható örökbefogadót. Gondolkoztunk, hogy ki az, akinek jó szívvel ajánlanánk, de ilyet nem találtunk. A másik probléma a tüzelés. Sajnos nincs ivartalanítva. A gazdája szerint meddő ("már többször elszökött, de nem lettek kölykei", persze orvos nem látta), a szüleim szerint a kövérsége miatt lehet meddő, viszont mióta sétáltatom, látványosan fogyott. Nekem kan kutyám van, nem szeretném, ha baj lenne, mikor együtt sétáltatom őket (a gazdája nem tudja megmondani, mikor tüzel). Meg a kerítésen is kifér, többször látták kint kószálni az utcán. Van valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni?
2009. dec. 9. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

no comment


[link]


írj üzit!!!a jobb fölső sarok

2009. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mudi fajtamentés ők megteszik a szügséges lépéseket írj nekik.

2009. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szükséges*
2009. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
valszeg csontot kap sokat a szerencsétlen, lehet hogy fel is van puffadva. Az előttem írók tippjei, + addig is vidd sétáltatni minél többet, ha tüzelni fog észreveszed, mert a kutyád rá lesz kattanva. Ha kerti kutya és heti néhány alkalommal kiviszed sétálni, már sokat javítasz az életminőségén, esteleg adhatsz vitamint neki. (Állatorvos adhat tanácsot)
2009. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

tényleg...

vidd el dokihoz és kérd ki a tanácsát!!:DDD

a szomszédnak nem kell erről persze tudnia... :D

2009. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azon a linken, amit az első küldött, ezt írják: "Ugyanakkor az Egyesületnek nem célja, mert sem lehetőségeink, sem elveink nem engedik, hogy az állattartást egyszer már felvállalók helyett az állatokról gondoskodjunk, az esetleges - nem várt - szaporulatot helyettük gondozzuk, elhelyezzük. Az állat tartása, megfelelő gondozása, biztonságos elhelyezése - beleértve a szaporulatot is -, az állat gazdájának erkölcsi és jogi értelemben vett kötelessége!"

Igazából nem szeretném ráuszítani az állatvédőket, mert egyrészt több jogi lehetőségük nekik sincs, mint nekem, ők sem rendőrség, másrészt még ha el is veszik tőle a kutyát, hova kerül? Valószínűleg menhelyre, ahol ugyanúgy szar kaját kap, mivel nekik sincs pénzük, ráadásul be van zárva egy szűk ketrecbe, felváltva sétáltatják idegenek. Most legalább van gazdája, van hová tartoznia, minket is szeret, kutyámmal együtt visszük minden nap sétálni.

Az állatorvos jó ötlet amúgy.

2009. dec. 9. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!