Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a chihuahua-m?

Miért csinálja ezt a chihuahua-m?

Figyelt kérdés

3hónapos(lány) csivavám ha sétáltatom az utcán(pórázon) minden embert ugat,de miért?

ki fogja nőni,vagy le kell szoktatni?


2009. dec. 9. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy nem vagyok túl jól informált, de ha jól tudom a kutyát 4 hónapos koráig, vagyis az oltásprogram befejezésének végéig nem lehet utcára vinni.

Hat hónapos koráig meg nem érdemes még túlzásba vinni a sétáltatgatást :)

2009. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert antiszociàlis es kisebbsegi komplexusa van,mint az osszes tobbi ilyen jellegu 'patkàny'meretu kutyànak...màr ha lehet kutya kategoriaba sorolni....
2009. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

uhh :O ezt nemtudtam :O

ez gáz :S köszi a választ :$ :)

2009. dec. 9. 12:30
 4/14 A kérdező kommentje:

hát majdnem,kisebb egy patkánynál

eddig mondjuk volt 2 németjuhászom,meg egy német dogom,hogy most miért csivavam van az hosszu,mindegy...

de nagyon megszerettem :D

2009. dec. 9. 12:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Az oltási program végéig tényleg nem érdemes sétáltatni

2. Le kell szoktatni. Ezek a kicsik, szemben a nagy kutyákkal sokszor agresszívek egyszerűen félelemből.

2009. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen,fél a nagyobb kutyáktol :(
2009. dec. 9. 12:41
 7/14 anonim ***** válasza:

"Hat hónapos koráig meg nem érdemes még túlzásba vinni a sétáltatgatást :)"


kedves első: ezt nem igazán értem miért mondod....

2009. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Arra gondolt a kérdező, hogy mivel a kutyák gyorsan nőnek az első fél évben nem ajánlják a mozgatást, elég amit a kutya magától mozog, mivel izületi problémái lehetnek a túleröltetéstől. Tehát egy 5 hónapos kutyával ne induljunk több órás túrára.
2009. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:00


Hogy elvileg ilyenkor tanulgatja a kutyus a pórázt meg a gazdi mellett haladást otthon, és szépen lassan mennek az utcára :) Elvileg öt hónapos korától kezdesz el vele kicsit komolyabban foglalkozni :)

2009. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Vidd nyugodtan emberek és kutyák közé, ilyenkor a legfogékonyabb a tanulásra, a szocializálódásra. Kicsit túldramatizálják ezt az oltáshisztit. Sokan azt hiszik védőoltás nélkül élet sincs,látszik,ez a 21. század..

És a kérdésre válaszolva: igen ki kell belőle nevelni különben 100% hogy még az élete folyamán kutyatámadás áldozata lesz. Azért ugatja a többi kutyát, embert mert fél és úgy látja a legjobb védekezés a támadás. A te felelősséged a megértetni vele hogy ROSSZ amit csinál. Vidd más kutyák közé, játszanak és közben figyeld a viselkedését. Ha agresszív, szidd meg. Ha nagyobb kutya jön szembe SOHA ne vedd fel.

Olvasgass még kicsit (vagy inkább sokat) mert nem értesz a kutyákhoz. Nincs olyan, hogy valamit maguktól kinőnek. Hatni kell rájuk.

2009. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!