Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondorosok! Mi az, amit egy...

Komondorosok! Mi az, amit egy lehetséges jövendőbeli Komondor-tartónak tudni kell a fajtáról?

Figyelt kérdés

Tapaszalatok érdekelnének a fajtával kapcsolatban, elsősorban a következő kérdésekben:



*Állítólag ez a fajta nem való első kutyásnak. Jelenleg bolognese kutyám van, azzal igyekszem elsajátítani a kutyázással együtt járó felelősséget, kötelességet. Szerintetek így elboldogulnék egy Komondorral?


*Állítólag a szőrzete eléggé macerás...Hogyan kell mégis ápolni ezt a fajtát, és mennyi időt fesz igénybe ez a munka?


*Mennyit és mit adtok enni a kutyátoknak?


*Nem szeretnék olyan fajtát, amellyel állandó látogatója leszek az állatorvosi rendelőknek. Hogyan kerülhető ez el a Komondornál? Mennyire egészséges fajta?


*Vannak e speciális igényei a fajtának? Kb. mennyi ideig él egy Komondor?


*Alkalmas a fajta birtokőrzésre? (Egy tenyésztő honlapján ezt olvastam, szó szerint: "Pár tenyésztő, köztük én is, felismertük, hogy a szőrköntös alól kezd eltűnni az „igazi komondor”. A tanyákon már nem a komondort tartják, mert nem elég „fogós”, bátor kutya."

Ez szerintetek mennyire igaz? A ti kutyátok milyen házőrző?) Mikor jön náluk az őrző-ösztön?


*Mire figyeljek kölyökvásárlásnál? Honnan vásároljak Komondort? Melyik tenyészetet ajánlanátok? Ti honnan vettétek a kutyátokat?


2009. dec. 9. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első kérdésre talán tudok válaszolni. a bolognese után nagyon nagy váltás egy komondor. Azért egy játékos, bohókás "öleb" után egy komondor komoly váltás.

A kettő közé még be kellene iktatni valamilyen más fajtát, akivel a komolyabb feladatokat tudod gyakorolni.amire kutyádat később szeretnéd "használni"

2009. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] én nem vok otthon ebben a fajtában, de itt sokan vannak akik igen, szerintem érdemes itt kérdezned
2009. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
volt már valamilyen kutyád?
2009. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hát ezen az oldaon üsd be a keresőbe a komondor szót, és ki fog dobni jó néhány kérdést, választ és tájékozódj.

(én is válaszoltam már egy csomó komondoros kérdésre)

Azért neked is válaszolok:P

1, Hát nagy váltás a komondor, de sztem teljesen kijön a két kutyafajta, kiegészítik egymást. (ismerek egy tenyésztőt,ő bichont és komondort is tenyészt.

2, Nem macerás a szőre. 10 hónapos kora után kell igazgatni h ne álljon össze. Aztán amikor már tincsekben van, utánna már csak feltépkedni kell bőrig. De ezt ne úgy képzeld el, hogy egyik nap leülsz és órákon keresztül babrálsz a kutyával. Naponta, néha napján amikor simogatod egy-egy tincset eligazítasz.De ezt egy tenyésztő megmutatja neked.

3,Mi közép kategóriás száraztáppal etetjük,3dl-es pohárból kap 2 pohárnyit. Néha konzerv, néha csirkefarhát, leves, rizs ilyesmi. Nem válogatós. De kölyökkorában ne olcsó tápot,hanem tényleg minőségit kapjon, hogy normálisan kifejlődjön. Tenyésztőt kérdezz, h mit ajánl.

4, egészséges fajta, mi csak oltás miatt visszük áorvoshoz. Persze, normális helyről vegyél kutyát, ahol látod h a szülők egészségesek, lehetőség szerint szűrve vannak(dp-re). Ne legyenek ilyenek a szülők:

- Erõtlen izomszegény testfelépítés.

- Elõreharapás, hátraharapás, keresztharapás.

- Entrópium, ectrópium.

- Felálló, könnyû fül.

- Rövid farok (3 cm-rel a csánk fölött).

- Nehéz végtagok és mozgás hibák

- Színes szõrzet tarkázottság

- A standard- ben rögzített mérettõl való eltérés.

Lehetőleg tenyésztőtől vásárolj.

4, Spec igény? háááát birka :D sztem nincs semmi extra igénye, csak őrizhessen vmit. Általában 8 évig élnek, de hallottam olyat h 10-12 évig. Genetikától és a környeztől is függ.

5, A házőrzéssel kapcsolatban én is hallok ilyeneket, ezért kéne céltudatosan tenyészteni őket úgy hogy ne csak a külső számitson. Ezt egyre többen célnak tekintik.

A mi komondorunk nem vérengzős, nyugodt kutya, és nagyon jó házőrző. Sztem sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a házőrző fogalom mit is rejt magában. egyesek szerint az a jó házőrző ha állandóan ugat- na de a komondor pont akkor ugat ha oka van rá.

Mások szerint ha szinte széttépi a keritést... ez sem jó- nyugodtnak kell lennie, és akkor támadnia ha veszélyben érzi magát és a területét.

Ezt hosszasan lehetne tárgyalni.

Papirforma és a régi megfigyelések szerint a komondor beenged bárkit de kifele már nem engedi ki az idegent, ilyenkor hátulról ledönti és addig őrzi amig nem jön a gazda (hallottam már pár ilyet ismerőseimtől, és olvastam is).

Nemcsak a genetikától hanem a környezettől is függ h milyen lesz a kutya.

Amúgy sztem egyáltalán nem rossz a komondor állomány, 95% az esély rá hogy házőrző kutyád lesz :)

6, Amikor kiskutyát veszel, nézd meg h egészséges-e, élénk, jó kedvű, játékos; hogy viszonyul az emberekhez, ne féljen.

pl. ha leejtesz egy kulcscsomót akkor hogy reagálnak rá a kiskutyák.

Lépegess az ujjaiddal :) érdeklődik-e új dolgok iránt.

Milyen az étvágya?

Hogyan viselkedik az anya velük?Milyen a gazda? látszik-e h szeretik őket? stb stb...

de ha ott leszel, akkor úgyis egy csomó dolog lejön :)

Hát van pár komondor tenyészet, gondolom a környéketekről szeretnél venni kutyust. Háát most itt nem ajánlok senkit, de irj privit h hol laktok, gondolom házőrzésre, hobbiként szeretnétek komondort (nem tom más állat, kecske ilyesmi van-e)

Esetleg tenyészteni is szeretnétek?vagy kiállitani?

Szivesen válaszolok majd.

Ja és független vagyok, én nem tenyésztek komondort, csak van egy. Meg olvasok pár komondoros fórumot, ismerek is pár embert.

2009. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

14:20 - nak: Igen, idézem:

"Jelenleg bolognese kutyám van, azzal igyekszem elsajátítani a kutyázással együtt járó felelősséget, kötelességet."

Utána jönne a Komondor!

Amugy mindenkinek köszi:)

2009. dec. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!