Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy odaengedhetem a kutyámat?

Igy odaengedhetem a kutyámat?

Figyelt kérdés
A kutyámat nem szoktam elengedni ha nincs kint kutya mert akkor néha megse hall.Kanokkal nem jön ki valami jól(megszaglássza és morog)Viszont a szukákkal nagyon jó kijön.Hozzájuk engedhetem?Ilyenkor se hall meg.Persze gyakorlom vele a behivást de néha minden jó néha meg semmi.
2009. dec. 9. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik kutya gazdája sem ellenzi, engedd nyugodtan játszani:) De közben is gyakorolgasd vele a behivást.

Ne kerseredj el nem te vagy az egyetlen, akinek nem hall a kutyája, ha valami érdekesebb van. Az egyik legnehezebb feladat, és nagyon szofogadó kutya kell hozzá:)))Sok sikert, és jó játékokat:)

2009. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

ne engedd el!


Nincs utálatosabb dolog, mint egy behívhatatlan kutya elől menekülni, pláne ha az még morog is. Tisztelj meg másokat azzal, hogy ha nem akarják ne kelljen a kutyáddal konfrontálódni!


Gyakorolj vele otthon, vagy vidd el kutyaiskolába, de ne engedd el amíg nem behívható, pláne hogy tudod, nem szereti a kanokat.

2009. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Nézőpont kérdése. Nem fog tetszeni amit leírok.


Kan kutyám van, tehát a tiédnek nem tetszene. Pórázon viszem és én vagyok a vezér, tehát én megyek, ő jön. Ha egy szabad kutya oda akarna jönni támadólag, akkor tehát az én dolgom az első lépés. Fenyegető közeledés esetén ez egy elzavarási kísérlet, ami, ha nem hat, csak megelőzője a célzott rúgásnak, ami vagy meggyőzi a kutyát, vagy el kell engednem a pórázt, hogy az enyém védekezhessen. Ezt követően nem zárnám ki, hogy a megfelelő jogi lépéseket is megteszem az ilyen felelőtlen gazdával szemben, vagy az esetleg erre a célra magamhoz vett eszközöket is alkalmazom az idegen kutyán.


Egyébként nem odaengeded a kutyád, hanem lényegében egyáltalán nem tisztel téged. A következmények tehát beláthatatlanok, ellenben felelősséggel tartozol értük. Kérdés, mit tudsz mondani az esetleges károsultnak, mint tetted mellett szóló érv.

Amúgy az, hogy szukákkal kijön, nem jelenti azt, hogy a szuka gazdájának öröm egy póráz és gazda nélkül (tehetetlen gazda nem gazda) szabadon randalírozó kutya.


A behívást nem lehet úgy gyakorolni, hogy néha menjen, kötelező gyakorlat. Viszont megléte esetén sem jogosult senki elengedni a kutyáját.

A tanítás: 1. megértetem a kutyával, hogy mit akarok tőle 2. 100%-ban ért, gyakorlom vele, jutalommal 3. jutalom nélkül, egyre nagyobb külső zavarás mellett gyakorlunk, ha nem engedelmeskedik, akkor az előbbiekből következően szándékosan nem teszi, tehát megbüntetem (max hatékonysághoz 1 mp van rá, hogy a cselekményhez kapcsolja a reakciót, legyen jutalom v. büntetés), amit nem tarthat igazságtalannak, mivel tudja mit kellett volna tenni. Mindez a kutyának fontos következetességet és kiszámíthatóságot magában foglalja, tehát tiszteletet ébreszt benne. Akit pedig tisztel, ahhoz ragaszkodik is (arról nem mondható el, akit 'csak' szeret).

2009. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Mind a két előttem hozzászólóval egyet tudok érteni. Aki nem tudja behívni a kutyáját (időben) és még verekedős is, az ne engedje el a pórázról! Viszont minden kutyának szüksége van a más kutyákkal való játékra.

Próbáld meg olyan helyen elengedni, olyan időben, amikor szinte biztos,h senki nem jár arra. Tessék vele gyakorolni a behívást! Jutifalat a zsebbe. Otthon darabolj fel párizsit, virslit, vagy akár sajtot, attól függően,h melyiket szereti jobban a kutyád. Ezt csináld úgy,h a kutyád is lássa, de még ne kapjon belőle. Tedd egy zacsiba ezeket és úgy kerüljön a kabát zsebedbe az egész. Lehetőleg úgy csináld,h ezt az egész műveletet lássa, a kaja szagát érezze a kutya. Ha jól motiváltható a kutyád a gyomrán keresztül akkor ez be fog válni nála. Egész úton jobban fog figyelni rád, mert tudja,h kaja van nálad. Ha biztos helyre értek ültesd le, adj neki a zsebedből egy jutifalatot és engedd el ha nincs a közelben kutya. Majd jó párszor hívd be és jutalmazd meg a séta alatt. Mielőtt vissza tennéd rá a pórázt akkor is hívd be, ültesd le és jutifalat neki. Majd póráz fel-jutifalat.

Ha szukával találkoztok akkor is úgy engedd el,h pórázzal együtt. Így veszélyesebb, mert belegabalyodhatnak, de elöbb be tudod hívni a kutyát. Ha nem jön elsőre, akkor megfogod a póráz végét és kicsit a behívás paranccsal egyidőben megrántod a pórázt. Ha oda ment akkor jutifalat. Érdemes ehhez egy hosszú (5méteres, nem flexi) pórázt venni. És tessék sokat gyakorolni.

2009. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 10:21-es hozzászólóval értek egyet. Ha nem tudod behívni a kutyádat, problémád van, amit meg kell oldanod. Kutyaiskola, nem pórázon tanítós,hanem olyen, ahol megtanítanak, hogy hogy érd el, hogy minden körülmények között beívható legyen a kutyád.ez amúgy jórészt valóben nem tanítási, hanem falkasorrendi kérdés. Nekem szuka kutyám van, de ha kan lenne, és odajönne a tiéd, elkezdene morogni én tuti elzavarnám, és akkor meg lennél sértve. Olyan meg nincs, hogy tuti csak szukák vannak valahol,meg nincsenek mások.és ha jön valaki egy kan kutyával miközben a tiéd játszik és elengedi jóhiszeműen? Megtanítható az a behívás, csak motiváció kell. Ha már zavar, az nagyon jó. Megtetted az első lépést.
2009. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell túldramatizálni a dolgokat. Még jogi lépések meg odarúgás... Feltételezem, hogy azért morog a kutya a kanokra mert ő is kan. Mit kell egy egyszerű dominanciaharcon így felfújni??? Lerendezik egymás között.

Kedves kérdező, amennyiben nem szeretnéd hogy a kutyájukat féltő idiótákkal veszekedésbe keveredj úgy engedd el a kutyádat, hogy közben figyeled közeledik-e másik eb. Ha igen, fogd pórázra, menjetek oda,kérdezd meg milyen nemű a kutyus, ha kan, otthagyjátok, ha szuka, had játszanak. Ennyi. És legalább gyakorolhatod a behívást:) Nem megy mindenkinek elsőre, mi is sokat szenvedtünk. Még sem mentünk kutyaiskolába... Megtanultuk együtt:)

2009. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!